Windows

Microsoft, Bazı Windows 10 Bilgisayarlarını Yanlışlıkla Devre Dışı Bıraktığını Onayladı

Microsoft bazı Windows 10 kullanıcılarının Windows yüklemelerini devre dışı bıraktıktan sonra bugün birçok kullanıcı masaüstülerinde “Windows’u Etkinleştir” uyarısı ile karşılaştılar. Microsoft hatayı doğruladı ve bir düzeltme yolunda olduğunu söyledi.

Güncelleme: Microsoft’tan Jeff Jones’un Bleeping Computer’a verdiği demeçte, bu sorunun düzeltildiğini ve etkilenen bilgisayarların gelecek 24 saat içinde otomatik olarak tekrar aktif hale geleceğini belirtti. ZDNet’teki Mary Jo Foley, hemen düzeltmek için Ayarlar> Güncelle ve Güvenlik> Etkinleştirme> Sorun Giderme’ye gidebileceğinizi belirtiyor.

Bu sorun, Windows 7 Professional veya Windows 8 Professional’dan yükselen Windows 10 Professional kullanıcılarını etkiliyor gibi görünüyor. Microsoft’un etkinleştirme sunucuları aniden dijital lisanslarının güvenilir olmadığını ve devre dışı bırakıldığını belirledi. Etkinleştirme sorun gidericisini çalıştırdıktan sonra Windows 10, sistemlerinin aslında Windows 10 Professional yerine Windows 10 Home’u kullanması gerektiğini söyledi.

Microsoft, Bazı Windows 10 Bilgisayarlarını Yanlışlıkla Devre Dışı Bıraktığını Onayladı

Etkilenen Windows kullanıcıları masaüstünün sağ alt köşesinde rahatsız edici bir “Windows’u Etkinleştir” yazısı görebilir.

Bu, Windows 10’u etkinleştirmezseniz gerçekleşir, ancak daha önce hiç görülmemiş olsa da, daha önce orjinal Windows 10 lisansına sahip olan kullanıcılara aniden geldi.

Microsoft, Bazı Windows 10 Bilgisayarlarını Yanlışlıkla Devre Dışı Bıraktığını Onayladı

Bir Microsoft MVP ve forum moderatörü sorunu doğruladı:

Microsoft, yakın zamanda Pro sürümü ile ilgili güncel aktivasyon sorunuyla ilgili bir gelişen yayın duyurusu yayınladı. Bu, Japonya, Kore, Amerika ve diğer pek çok ülkede gerçekleşti. Şu anda Microsoft’un etkinleştirme sunucusuyla ilgili geçici bir sorun olduğunu size bildirmekten dolayı çok üzgünüz ve bazı müşteriler bu sorunun Windows tarafından etkinleşmediği durumlarda görüntülenebilir.

Mühendislerimiz bu sorunu çözmek için yorulmadan çalışıyor ve bir ila iki iş günü içinde düzeltilmesi bekleniyor.

Yani, sorunla karşılaşırsanız bekleyin ve Microsoft sizin için düzeltecektir. Windows 10’un sizden istediği gibi, Windows 10 Home’u yüklemeyin.

İlgili  Artık "Telefonunuz" ile Windows 10'dan SMS Gönderebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir