Windows

Windows 10 Ekim Ayı Güncelleştirmesi Nedeniyle Milyonlarca Bilgisayar Kritik Düzeltmeleri Almıyor

Microsoft, geçen ay Windows 10’un Ekim 2018 Güncelleştirmesi’nde oluşan hataların bir şekilde giderilmesini sağladı. Ancak, güncellemeyi ilk yükleyen milyonlarca kişiden biriyseniz, aslında bu hata düzeltmelerini almıyorsunuzdur!

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi, orijinal dosya silme hatası gibi düzeltilmesi gereken oldukça önemli hatalar içeriyordu. .Zip dosyası veri kaybı hatası da oldukça kötüydü, ancak hepsi bu değil. Ayrıca Görev Yöneticisi hatalı CPU kullanım ayrıntıları gösteriyordu. Ekim 2018 Güncellemesi’nde, bilgisayarınızın mavi ekranına neden olabilecek aygıt sürücüleri, virüsten koruma yazılımı ve sanallaştırma araçlarıyla ilgili uyumluluk sorunları da var.

Ama Microsoft onları düzeltiyor, değil mi? Evet, evet, ama milyonlarca bilgisayar henüz bu düzeltmeleri almadı. Microsoft’tan Ed Bott’un, ZDNet‘te söylediği şu:

Microsoft, tüm bu sorunların sırasıyla 16 Ekim ve 20 Ekim tarihlerinde yayımlanan güncellemelerde olduğunu söyledi. Ancak, mevcut olduğu ilk haftada 1809 sürümünü indiren ve yükleyen hevesli kişilerden biri olsaydınız, o güncellemeleri almamıştınız. Genel kanallarda yayınlanan bir Windows 10 sürümündeki inkar edilemez ciddi hatalar için düzeltmeleri almak üzere, aygıtınızı Windows Insider Programına eklemeniz ve Yavaş veya Serbest Önizleme Halkasını seçmeniz gerekir.

Bu doğru değil. Resmi olarak yayımlanmış bir Windows sürümünü çalıştıran müşterilerin, kritik düzeltmeleri almak için beta test kullanıcıları olarak kaydolması gerekmez.

Milyonlarca Windows 10 bilgisayarı, Ekim 2018 Güncellemesini yükledi ve bu düzeltmeleri almadı. Bunları almak için bir Windows Insider olarak kaydolmanız gerekir. Beta test kullanıcıları, milyonlarca erken uygulayıcıdan daha kararlı bir işletim sistemine sahiptir. Ve Microsoft müşterileriyle iletişim kurmuyor, dolayısıyla kimse bunu bilmiyor.

Microsoft, Ekim 2018 Güncelleştirmesi’ni çekmeden önce Windows’da bu yüklemeleri yükleyen Windows meraklıları değil, “Güncellemeleri Denetle” düğmesini tıklayan herkes onu yüklemiş oldu. Hiç şüphe yok ki milyonlarca insan onu kurdu!

İlgili  Windows 10 Yapı 18941 (2004) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Bu hata düzeltmesi güncellemeleri, Microsoft’un Windows 10’un Ekim 2018 Güncellemesini onlarsız yayınlamayacak kadar kritik öneme sahip. Öyleyse Microsoft neden onları mevcut kullanıcılara sunmuyor?

Microsoft’un müşterileriyle iletişim kurmaya başlaması ve bozuk Windows geliştirme sürecini düzeltmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir