Windows

Microsoft, Windows 10 için yeni uygulama simgelerini tanıttı

Microsoft, Windows 10 için yeni modern simgelerle ürün ve hizmetler için Fluent Design değişikliğine devam ediyor.

Microsoft, Windows 10 için yeni bir simge seti çıkarıyor. Yeni ikonografi, işletim sistemini ve hizmetleri modernize etmek için Fluent Design System ile push uygulamasının bir parçasıdır.

Yeni tasarım, Windows 10’da modern ve daha tutarlı bir görünüm için Fluent Design System dilini kullanarak renkler, derinlik ve köşeleri yuvarlatılmış simgeler lehine düz ve tek renkli stilden uzaklaşıyor.

Renkli ikonografik şu anda Posta, Takvim, Groove Müzik, Alarmlar ve Saat, Ses Kaydedici, Hesap Makinesi, Filmler ve TV gibi yerleşik uygulamalar için kullanılabilir ve Microsoft, uygulamaların yeni güncellemelerini Microsoft Store’dan indirebileceğinizi söylüyor.

Renk eklenmesi aynı zamanda platformlar arasında uyumlu bir tasarım dili sağlıyor; Windows 10’da tanıdık olan simge Android, iOS ve Mac’te de aynıdır.
Microsoft Paint yeni ikon

Microsoft Paint yeni ikon (Kaynak: Microsoft)

Microsoft, Windows 10’un masaüstü sürümü için yeni simgeleri duyursa da, simgeler tamamen yeni değil, simgeler daha önce Windows 10X emulatörde de bulunuyordu; bu, Başlat menüsü, Görev Görünümü ve Ayarlar düğmesi için yeni ikonografiyi de içeriyordu.

Ayrıca, Microsoft daha önce Office uygulamaları paketi için Word, Excel, OneNote ve PowerPoint de dahil olmak üzere mobil cihazlar için uygulamaların eşdeğer sürümünde de bulabileceğiniz stiller olan yeni modern simgeler sunmuştu.

Yeni simgeleri görmek istiyorsanız, Windows Insider Programının Fast halkasındaki en son önizleme olan Windows 10 build 19569 sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir.

İlgili  Windows 10'da Birden Fazla Dropbox Hesabı Kullanmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir