Windows

Windows 10 2004 Nasıl Silinir? (Mayıs 2020 Güncellemesi)

Windows 10 2004 silme işlemi (Mayıs 2020 Güncelleştirmesi), yeni sürümle ile ilgili sorun yaşıyorsanız veya yeni sürüme hazır değilseniz, eski sürüme dönmenizi sağlar.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi, Mayıs ayında cihazlarda otomatik olarak ücretsiz bir güncelleme olarak indirilecek ve yüklenecektir. Ancak, yeni sürümlerin gelmesi bize, olası bilinmeyen hatalar ve uyumluluk sorunları nedeniyle her zaman planlandığı gibi gitmediğini öğretti.

En azından ilk birkaç hafta boyunca, az sayıda bilgisayarın problemlerle karşılaşması bekleniyor ve bu nedenle Windows 10 2004 Güncellemesi (sürüm 2004) önceki sürüme geri dönmek için kaldırma seçeneği içermektedir.

Cihazınız Windows Update, Media Creation Tool veya Güncelleme Asistanı kullanılarak yükseltildiyse, ilk on gün içinde, dahili kurtarma seçeneklerini kullanarak Windows 10 2004 kaldırabilirsiniz.

Bu yazımızda, Windows 10’un önceki sürümüne geri dönmek için Mayıs 2020 Güncellemesini kaldırma adımlarını göstereceğiz.

Windows 10 2004 Kaldırma İşlemi

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi‘ni bilgisayarınıza yükledikten sonra önceki sürüme geri dönüş işlemi kolay bir işlemdir, ancak önce yeni bir güncelleştirme olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Belirli bir sorunla uğraşıyorsanız, önce internette araştırma yapın, çünkü sorun kolay bir şekilde düzeltilebilir. Hiçbir şey sorunu çözmüyorsa, geri yüklemek ve Windows 10 2020 silme için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.

  1. Ayarları açın.
  2. Güncelleştirme ve Güvenlik üzerine tıklayın.
  3. Kurtarma üzerine tıklayın.
  4. Windows 10’un önceki sürümüne geri git bölümünün altında Başlayın düğmesini tıklayın.
  5. Mayıs 2020 Güncelleştirmesini kaldırma nedenini seçin.
  6. İleri düğmesini tıklayın.
  7. Hayır, teşekkürler düğmesini tıklayın.
  8. İleri düğmesini tıklayın.
  9. Tekrar İleri düğmesine tıklayın.
  10. Önceki sürüme geri dön düğmesini tıklayın.
İlgili  0x80070570 Hata Çözümü

Adımları tamamladıktan sonra, cihazınız en son özellik güncellemesini kaldıracak ve önceki sürüme geri dönecektir.

Windows 10 Önceki Sürümü Geri Dön Seçeneğinin Olmaması

Windows 10 Önceki Sürümü Geri Dönme seçeneğini görmüyorsanız, birkaç şey olabilir. Windows 10, önceki sürümün bir kopyasını, yükleme başarısız olduğunda ve geri alma gerekli olduğunda, her yükseltme sırasında Windows.old adlı bir klasörde C: sürücüsünde otomatik olarak kaydeder.

Yükleme başarıyla tamamlanırsa, Windows.old klasörü cihazınızda kalır ve Windows 10 sürüm 2004 kaldırmak için yukarıdaki talimatları kullanabilirsiniz.

Windows.old klasörü yoksa, güncellemeyi yukarıda belirtilen adımları kullanarak kaldıramazsınız.

Windows 10 1809 Nasıl Silinir? (Ekim 2018 Güncelleştirmesi)

Orijinal yüklemeden 10 gün sonra Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’ni kaldırmaya çalışma olasılığı da var. Windows.old klasörü cihazınızda çok yer kaplar ve daha önemli dosyalar için yer açmak istediğinizde Windows, yükleme işleminin 10. gününden sonra önceki sürüm dosyalarını otomatik olarak siler. Bu durumda, önceki bir sürüme geri dönemezsiniz.

Windows 10 2004 sürümü ile ilgili tüm yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir