Windows

Windows 10 Bildirim Alanına Yeniden Başlatma Simgesi Geliyor

Windows 10’un bir sonraki sürümü  olan 1903 (19H1) Mayıs 2019’da piyasaya sürülmesi beklenmektedir. 1903’de, Windows Update, güncellemeleriniz için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiğinde, bildirim alanınızda artık bir simge görüntüleyecek.

Bu yeni simge, Windows Insider’lar için 18290’ı duyurduğu bir blog yayınında Microsoft tarafından açıklandı:

Windows Update deneyiminin bir parçası olarak, 18290’dan başlayarak bildirim alanında, yeniden başlatmanın beklemede olduğunu bildiren turuncu bir göstergeyle güncellenmiş bir Windows Update simgesi görebileceksiniz.
İlgili  Windows 10 Yapı 18290 (1903) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Bazı insanlar fazla dağınıklığı sevmeyebilir, bu yüzden bunun harika bir fikir olduğunu düşünüyoruz. Yaptığınız şeyi kesintiye uğratan büyük “Bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor” mesajından daha dikkat çekici bir yöntemdir. Simgeyi gördüğünüzde, muhtemelen o gün bir noktada bilgisayarı yeniden başlatmanız gerektiğini biliyorsunuz. Windows Update’in gerçekten can sıkıcı hale gelmesinden önce bir ön uyarı olarak düşünün.

Bu görev çubuğu bildirim alanı simgesi test sistemimizde varsayılan olarak kapalıydı. Windows 10 1903’de etkinleştirmek için, Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update> Gelişmiş Seçenekler’e gidin ve “Güncellemeyi nedeniyle bilgisayarınızı yeniden başlatılması için bir bildirim göster” seçeneğini “Açık” olarak ayarlayın.

Windows 10 Bildirim Alanına Yeniden Başlatma Simgesi Geliyor

Simgeyi sağ tıklarsanız, hemen yeniden başlatma, yeniden başlatma zamanı planlama, Windows Update’i açma veya simgeyi geçici olarak gizleme seçeneklerini görebilirsiniz.

Windows 10 Bildirim Alanına Yeniden Başlatma Simgesi Geliyor

Bu son güncelleme, bildirim alanınızda mikrofonunuzu hangi uygulamayı kullandığınızı gösteren bir mikrofon simgesi de dahil olmak üzere diğer bazı ilginç değişiklikleri de içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir