Windows

Windows 10 1903 Sürümünde Dosya Gezgini Tarihlerini Daha Anlaşılır Olarak Görebileceğiz

Windows 10 Yapı 18277’deki değişiklik belgesinde Microsoft, Dosya Gezgini’nde küçük değişiklikler yapmıştı. Şirket, Windows 10’un Nisan 2019 19H1 kod adlı güncellemesinde Dosya Gezgini’nde daha fazla değişiklik yapılacağını belirtti.

Microsoft, Insiders’ın daha fazla Dosya Gezgini geliştirmesine erken erişim sağlayacağını belirtti.

Windows 10 Yapı 18290 veya daha eski sürümlerinde Microsoft, Dosya Gezgini’nde bazı değişiklikler yaptı. Bu değişikliklerden biri, klasörlerin değiştirme tarihlerini daha anlaşılır görmemiz sağlıyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, Dosya Gezgini artık değiştirilen tarihler sütununda ayı ve günü listeliyor. Böylelikle sayısal tarih ve saati isterseniz burada görmemeyi seçebilirsiniz.

Windows 10 1903 Sürümünde Dosya Gezgini Tarihlerini Daha Anlaşılır Olarak Görebileceğiz

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi itibariyle ise Dosya Gezgini üzerinde ki değiştirilen tarihler sütununu yukarıda görebilirsiniz.  Bu, Windows 19H1 ile değişecek. Küçük bir değişiklik olsa da, bu kullanıcıların değiştirilmiş tarihleri anlamasını kolaylaştırıyor.

Gördüğünüz gibi, “Show dates in conversational format” özelliğini kapatırsak, değiştirilen sütun orijinal görünümüne geri yüklenebilir. Bu klasörler menüsüne Dosya Gezgini’ndeki ‘Görünüm’ sekmesinden Seçenekler’e giderek erişilebilir.

İlgili  Windows 10 Artık Sorunlu Güncellemeleri Otomatik Kaldıracak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir