Windows

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi’nde Yeni Sorunlar Keşfedilmeye Devam Ediliyor

Yeni yıl ile beraber Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirme ile ilgili yeni hatalar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Microsoft bu kez yerleşik yönetici hesaplarını devre dışı bıraktı, FLAC ses ile ilgili sorunlara neden oldu ve yeni Sandbox özelliğini Windows Defender Uygulama Koruması ile birlikte bozdu.

Yerel Yönetici Hesabınız Devre Dışı Bırakıldı

Microsoft Tayvan tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, Nisan 2018 Güncellemesinden Ekim 2018 güncellemesine yükseltme işlemi, daha önce etkinleştirildiyse Yönetici hesabını devre dışı bırakacaktır.

Bu, yükseltme işlemi sırasında zaten Yönetici ayrıcalıklarına sahip mevcut kullanıcı hesapları olduğunda meydana gelir, ancak kullanıcıların Yönetici hesabının hala geçerli olmasını beklerken mevcut hesabı silmesi durumunda problem oluşturabilir.

İlgili  Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi Yerel Yönetici Hesabınızı Devre Dışı Bırakıyor

FLAC Meta Verileri Bozuldu

MSPoweruser‘e göre, Nisan 2018 Güncellemesinde FLAC desteği zaten kısmen bozulmuştu. Ancak müzik derecelendirme ve meta verileri düzenleme işlemi de artık bozuldu.

İyi haber şu ki, bu bir Insider sürümünde sabit görünüyor. Kötü haber şu ki, düzeltme Ekim Güncelleştirmesi’ne getirilmedi ve bu bilinen bir sorun olarak listelenmiyor.

Sandbox ve Uygulama Koruyucu Bozuldu

Insiders içeriğindeki yeni Sandbox özelliğini gerçekten seviyoruz. Kilitli bir tarayıcı da istiyorsanız, Uygulama Koruması yararlı bir güvenlik özelliğidir.

Ne yazık ki, konteyner teknolojisine bağlılıkları, ikisini de aynı güncellemede bozdu. Microsoft, KB4483214 toplu güncelleştirmesinin her iki özelliği de tamamen bozduğunu onayladı. Tek geçici çözüm, güncelleştirmeyi kaldırmak olduğunu söylüyor.

İlgili  Windows 10’un Yeni Sandbox Özelliği ile İlgili Her Şey!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir