Windows

Microsoft, Windows 10 Kurulumundaki Cortana Adımlarını Kaldırıyor

Microsoft, Pro ve Enterprise kullanıcıları için Windows 10 kurulumu sırasında Cortana’nın ses adımlarını kaldırıyor.

Microsoft 2017 yılında, Windows 10 için Cortana’yı yoğun şekilde kullanan ve kullanıcıları ilk kez aygıtlarını ayarlamak için seslerini kullanmaya teşvik eden yeni bir kurulum deneyimi sunmuştu. Bu özellik ile ilgili sorun, birçok insanın istemediği veya ihtiyaç duymadığıydı.

Dolayısıyla, 1903 kodlu ve Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen bir sonraki Windows 10 özellik güncellemesinden itibaren, kurulum sırasındaki Cortana seslendirme adımları Pro, Enterprise ve Education sürümlerinde kullanılmayacak.

Geri bildirimlere göre, Windows’un Pro, Enterprise veya Education sürümlerinde temiz kurulum gerçekleştirirseniz, Cortana seslendirme varsayılan olarak devre dışı bırakılır. Ekran okuyucu kullanıcıları WIN + Ctrl + Enter tuşlarına basarak, Okuyucu’yu istedikleri zaman başlatmayı seçebilirler.

Microsoft’un bu değişiklikle ilgili ifadesi, seslendirme konusunda yardım isteyen veya buna ihtiyaç duyan kullanıcıların buna erişmeye devam edebileceğini, ancak istemeyen kullanıcıların çoğunluğu için bu özelliğin varsayılan olarak sizi rahatsız etmeyeceğini gösteriyor.

İlgili  Microsoft, Far Cry 6 çıkış tarihini yayınladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir