Windows

Windows 10 Yeni Başlat Menüsü tasarımı test kullanıcıları için yayınlandı

Microsoft, Windows 10 için yeni Başlat menüsünü, arka plan rengi ve uygulama simgeleri için şeffaf başlıklar gibi görsel değişikliklerle birlikte test kullanıcıları için yayınladı.

Artık başlıklara odaklanmayan görsel değişikliklere sahip yeni Başlat menüsü tasarımı Windows 10 için geliyor. Microsoft bu değişikliği ilk olarak Mart 2020’de bahsetmişti ve şimdi Windows Insider programının Geliştirme Kanalı’na kayıtlı cihazlar için kullanıma sundu.

Yeni menü, bugün Windows 10’da gördüğünüzle aynı tasarımı hatlarını takip ediyor, ancak şimdi kaotik bir renkten daha homojen bir şeye geçen daha aerodinamik bir tasarım içeriyor. Hala kutucuklara sahip, ancak Başlat menüsü artık menü renk şemasına uymak için saydamlığı kullanan blokların rengini azaltıyor ve bir uygulamanın hızlı bir şekilde görünmesini ve bulunmasını kolaylaştırmaya yardımcı olacak geleneksel simge tasarımlarını kullanıyor.

Yeni tasarım, açık ve koyu modların yanı sıra Renkler ayarları sayfasından özel bir renk kullanırken de çalışıyor.

Windows 10 Yeni Başlat Menüsü

Windows 10’u ilk tanıtıldığında, Başlat menüsü Windows 7 menüsünün Başlat ekranı ve Windows 8’de bulunan Canlı Karolar ile birleşimine dayanıyordu.

Geliştirici Kanalı’ndaki güncellemeler Windows 10’un belirli bir sürümüne bağlı olmadığından, herkes için ne zaman kullanılabilir olacağı belli değil. Ancak, 21H1 sürümü ile yayınlanabileceğini varsayabiliriz.

İlgili  Windows 10 21H1 Güncellemesi: Yenilikler ve Değişiklikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir