Connect with us

Arama yapın

Windows

Windows 10 sürüm 20H2 nedir?

Windows 10 sürüm 20H2 nedir?
Windows 10 sürüm 20H2 nedir?

Microsoft, Windows 10 sürüm 20H2 ‘yi duyurdu ve bu güncelleme yeniden yükleme gerektirmeyen küçük bir güncelleme olacak.

Windows 10 sürüm 20H2, Microsoft’un masaüstü işletim sistemi için onbirinci özellik güncellemesi ve bu önemli bir güncelleme olmayacak. Bunun yerine, 1909 sürümü gibi bir hizmet paketine benzer şekilde, aylık bir güncelleme olarak sunulacak bir sürüm olacaktır.

Windows 10 sürüm 20H2 nedir?

Güncelleme, eğer Windows 10 sürüm 2004 yüklü bilgisayarlar için kullanılabilir ve yeniden yüklenmesi gerekmeyecek. Ancak, daha eski bir sürümden (Kasım 2019 Güncellemesi veya Mayıs 2019 Güncellemesi gibi) yükseltme yapacaksanız, 20H2 sürümüne yükseltme işlemi için tam yeniden yükleme gerekli olacaktır.

İlgili  Güncelleme Yardımcısı ile Windows 10 2004 Sürümü Yüklemek

İşletim sistemi için gelecek yenileme, genel deneyimi geliştirmek için bazı yeni özellikler ve geliştirmeler içerecek. Belki de Windows 10 20H2 ile en belirgin değişiklik Microsoft Edge‘in Chromium sürümünün entegrasyonu olacaktır.

Microsoft şu anda sürüm adı düzenini, güncelleştirmenin sunulacağı takvimin yılını ve bölümünü yansıtacak şekilde değiştirse de, şirket son kullanıcılarla iletişim kurmak için kolay adlar kullanmaya devam edecektir. Bu, güncellemenin ne zaman yayınlanacağına bağlı olarak, “Ekim 2020 Güncellemesi” veya “Kasım 2020 Güncellemesi” olarak adlandırılan 20H2 sürümünü bekleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Gelecek sürümü test etmeye başlamak istiyorsanız Microsoft, Beta Kanalında (eski adıyla Slow Ring) Windows 10 derlemesi 19042.330’u da yayınladı; bu, düzeltmeleri ve Microsoft Edge’in Chromium sürümünü içeren 20H2 sürümünün ilk önizlemesi durumunda.

Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir.

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz.

Yazılım

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox artık Windows 10 bilgisayarınızda PDF görüntülemek için yerleşik bir okuyucuya sahip.

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır.