Windows

Windows 11, yeni kullanıcı arayüzünü ve özelliklerini ortaya çıkaran sızıntılar

Windows 11 için ilk sürümden, resmi adı doğrulayan ve yeni modern arayüzü ortaya çıkaran sızıntılar geldi.

Microsoft‘un 24 Haziran’daki “what’s next on Windows” etkinliğinden önce, Windows 11’in ilk sürümü internete sızdırıldı ve bir sonraki sürümde görmeyi umduğumuz bazı yeni kullanıcı arayüzü değişiklikleri ve özellikleri ortaya çıktı.

Ekran görüntüleri, yayınlanmamış bir Insider Preview yapısından (21996.1) gelmiş görünüyor. Sızıntılar sonrasında XDA Developers ve ZDNet tarafından da bir çok başlık açıldı.

Bu ilk görüntüler arasında, Ayarlar uygulamasındaki “Hakkında” sayfasının bir ekran görüntüsü “Sürüm”ü “Windows 11 Pro” olarak tanımladığı için, işletim sisteminin bir sonraki sürümünün “Windows 11” olarak adlandırılacağını nihayet doğrulayabiliriz.

Ardından, görev çubuğunun üzerinde yepyeni bir Başlat menüsü içeren masaüstünün bir ekran görüntüsü var. Menü, geleneksel simgeler ve yuvarlatılmış köşeler ile daha önce Windows 10X için düşünülen ile benzer bir tasarıma sahip durumda.

Microsoft’un görev çubuğunu bir merkez tasarımı ve Başlat düğmesi, görev görünümü, arama ve diğer özellikler için yeni simgelerle güncellediğini de görebiliriz. Başka bir ekran görüntüsü, masaüstü widget’ları gibi görünen yer tutucuları da gösteriyor.

Windows 11

Windows 11 Görev Çubuğu

Windows 11 Görev Çubuğu

Windows 11 - Başlangıç Ekranı OOBE

Windows 11 – Başlangıç Ekranı OOBE

Görüntülerin gerçek olup olmadığı hala belirsiz olsa da, yeni sürümde görmeyi umduğumuz özelliklerle eşleşiyorlar. Ancak, Microsoft’un bir sonraki Windows sürümünü ortaya çıkarmak için düzenlediği sanal etkinlik tarihi olan 24 Haziran’da kesin olarak bileceğiz.

İlgili  Windows 7'den Windows 11'e Yükseltme nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir