Windows

Windows 7 için tam ekran destek bitiş bildirimini kapatabilirsiniz

Hala Windows 7 kullanıyorsanız, bu yazımızda belirttiğimiz adımları kullanarak desteklenmeyen işletim sistemi tam ekran bildirimini devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows 7, 14 Ocak 2020’de kullanım süresinin sonuna gelecek ve kullanıcıların desteklenmeyen bir işletim sistemi çalıştırmanın risklerinin farkında olduklarından emin olmak için, 15 Ocak’tan itibaren cihazlarda yeni bir tam ekran açılır pencere bildirimi gelmeye başlayacak.

Yeni tam ekran açılır pencere bildirimi KB4530734 güncellemesiyle otomatik olarak yüklenen yeni EOSNotify eklentisinin bir parçası.

Güncelleme yüklendikten sonra, Görev Zamanlayıcısı kullanılarak, Windows 7 aşağıdaki mesajla “Windows 7 PC’niz desteklenmiyor” bildirimini tetikleyecektir: “14 Ocak 2020’den itibaren Windows 7 desteği sona erdi. Bilgisayarınız şu nedenlerden dolayı virüslere ve zararlı yazılımlara karşı daha savunmasızdır: güvenlik güncelleştirmeleri yok, yazılım güncelleştirmeleri yok ve teknik destek yok. Microsoft, en yeni güvenlik özellikleri ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korunma için Windows 10’u yeni bir bilgisayarda kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyor. ”

Bu yazımızda, Windows 7’de destek dışı mesajın tam ekran sürümünü durdurma adımlarını öğrenebilirsiniz.

Windows 7 Desteklenmeyen İşletim Sistemi Bildirimi Nasıl Kapatılır?

“Windows 7 PC’niz desteklenmiyor” mesajını devre dışı bırakmak için “Bana bir daha hatırlatma” seçeneğini tıklayın veya aşağıdaki adımları kullanın:

1- Başlat’ı açın.
2- Regedit’i arayın ve çıkan sonuca tıklayın.
3- Aşağıdaki yola gidin:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EOSNotify

4- EOSNotify kısmına sağ tıklayın, Yeni’yi seçin ve Anahtar’a tıklayın.

Windows 7 için tam ekran destek bitiş bildirimini kapatabilirsiniz

5-DiscontinueEOS ismini verin ve Enter tuşuna basın. (Eğer “DiscontinueEOS” zaten varsa, 5. adımı atlayın ve 6. adıma geçin.)
6- Yeni oluşturulan anahtarı çift tıklatın.
7- Anahtar değerini 0’dan 1’e ayarlayın.

Windows 7 için tam ekran destek bitiş bildirimini kapatabilirsiniz

8- Tamam düğmesine tıklayın.
9- Bilgisayarı yeniden başlatın.

Adımları tamamladığınızda, Windows 7 desteklenmeyen işletim sistemi mesajı artık Windows 10’a yükseltme konusunda sizi rahatsız etmeyecek, ancak işletim sisteminin desteklenen bir sürümüne geçmeyi şiddetle düşünmelisiniz.

İlgili  Windows Bilgisayarınızı Hızlandırmak için 10 Basit Yol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir