Android

Samsung Galaxy Telefonlarda Numara Engellemek

Android işletim sistemi çeşitli numara engelleme yöntemleri sağlar. Galaxy telefonları için Samsung da kendi çözümlerini sunuyor.

İlk olarak Samsung, LG ve HTC gibi akıllı telefon üreticileri, telefon numaralarını engellemeyi kolaylaştırmak için yollar geliştirmeye başladı. Samsung, bir Otomatik reddetme listesine hızlı bir şekilde numara eklemenize izin vermek için bir takım yaklaşımlar sunar, ancak belirtimler hangi Galaxy telefonunu kullandığınıza bağlıdır.

Tutarlılık Gelişiyor

Genel olarak, Galaxy telefonlarındaki çağrı engelleme özellikleri, diğer Galaxy ve Galaxy dışı modellerde çağrı engelleme özellikleriyle şıklıklarını, esnekliklerini ve tutarlılıklarını geliştirmek için yıllar içinde gelişti. Ancak, bu özelliklerin tüm Galaxy telefon modellerinde, tüm taşıyıcılardan standart hale getirilmesi pek mümkün olmamıştır.

Bazı özellikler bazı Galaxy telefonlarında görünür, ancak hepsi değil. Ayrıca, terminolojide ve menülerdeki simgelerde de farklılıklarla karşılaşacaksınız. Örneğin, bir zamanlar Galaxy telefonlarındaki Otomatik reddetme listesi olarak bilinen şey, genellikle Engelleme listesi olarak adlandırılır. Bilinmeyen arayanlar bunun yerine Anonim arayanlar veya numarasız Rehber olarak adlandırılabilir.

Samsung Galaxy Telefonlarda Numara Engellemek

Ancak burada, Galaxy S5’ten Galaxy S9’a telefon görüşmelerini engellemek için bazı genel kurallar var.

Galaxy S5’te Numara Engellemek

Telefon uygulamasından, Otomatik reddetme listenizi Menü> Ayarlar> Arama> Çağrı reddi> Otomatik reddetme listesinde bulabilirsiniz.

Otomatik reddetme listenize bir numara eklemek için:

  1. Artı (+) simgesine dokunun.
  2. Numarayı girin.
  3. Kaydet’e dokunun.

Alternatif olarak, numarayı reddetme listesine devam ederken numaradan gelen aramalara geçici olarak izin verebilirsiniz. Bunu yapmak için, numaranın veya kişinin yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırırsınız, daha sonra onay kutusu aracılığıyla Otomatik reddetme listesindeki numarayı devre dışı bırakırsınız.

Bilinmeyen tüm arayanları engellemek isterseniz, Bilinmeyen onay kutusunu kullanın.

İlgili  Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

Galaxy S6’te Numara Engellemek

Telefon uygulamasından, Menü> Ayarlar> Numaraları engelle listesini seçin. Engellemek istediğiniz numarayı girin veya Kişiler’e dokunun ve numarayı buraya ekleyin.

Samsung Galaxy Telefonlarda Numara Engellemek

Arayanın engelini kaldırmak için, numaranın yanındaki Kaldır veya Eksi (-) simgesine dokunun.

Bilinmeyen tüm arayanları engellemek için Bilinmeyen kişileri engelle anahtarını değiştirin.

Galaxy S7, S8 ve S9’da Numara Engellemek

Galaxy S7, S8 ve S9 serisi akıllı telefonlarda, numaraları engellemek ve engelleri kaldırmak Galaxy S6 ile aynıdır. Ancak genellikle, önce Engelleme listesine gitmek yerine çağrıları doğrudan Telefon> Kişiler yoluyla engelleyebilirsiniz. Üstelik, birçok Galaxy telefonu size numaraları engellemek için üçüncü bir yol sunuyor:

  1. Telefon> Son Aramalar’a gidin.
  2. Son gelenlerden telefon numarasını seçin ve ardından Ayrıntılar’a dokunun.
  3. Menü> Engelle’ye dokunun.

İpucu: Son zamanlarda bazı Galaxy telefonlarında, bir numarayı Her zaman veya Sadece bir kez reddetmeyi seçebilirsiniz. Bazı yeni modeller, engellenen bir numaranın telefonla olduğu kadar metin mesajlaşmalarıyla da iletişim kurmasını engelleyecektir.

Samsung Galaxy Telefonlarda Numara Engellemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir