Android

Android’de Klavye Değiştirme Adımları

Android’de denemek isteyeceğinizden daha fazla klavye uygulaması var, ancak hoşunuza giden bir şey bulmak için en iyi klavye uygulamalarından en az bir kaçını denemenizi öneririz.

Size SwiftKey Klavyesine nasıl geçeceğinizi göstereceğiz, ancak başka herhangi bir klavyeye geçme işlemi aynıdır. Ayrıca, bu örnek için OnePlus 6T cihazı kullanıyoruz. Android cihazınızdaki yöntem benzer olmalıdır, ancak sayısız Android varyasyonuyla, kesin olarak söylemesi zor.

İhtiyacınız olan ilk şey, Google Play Store’a gidip istediğiniz klavyeyi indirmek. Devam etmek istiyorsanız, SwiftKey Keyboard uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra, cihazınızın ayarlarına gidin.

Android'de Klavye Değiştirme Adımları

Ayarların içinde “Dil ve Giriş” ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Bazı telefonlarda “Sistem” altında olduğu gibi, başka bir menüye de gömülebilir. Eğer bulamazsanız, arama yapabilirsiniz.

Android'de Klavye Değiştirme Adımları

Gördüğünüzde, “Diller ve Giriş” seçeneğine ve ardından “Sanal Klavye” seçeneğine dokunun. Bazı cihazlar ayarı bunun yerine “Geçerli Klavye” olarak listeleyebilir.

Android'de Klavye Değiştirme Adımları

Şu anda kurulu olan klavyeleri görmek için “Klavyeyi Yönet” seçeneğine dokunun. Yeni kurulan klavye uygulamanızı orada da görmelisiniz, ancak devre dışı bırakılır. Etkinleştirmek için klavyenin adının yanındaki kısma dokunun.

Android'de Klavye Değiştirme Adımları

Ekranda, klavyenin sizin yazdığınız metni alması gerektiğini bildiren bir uyarı görüntülenir. “Tamam” ı tıklayın ve ardından “Sanal Klavye” ayarlarına geri dönün.

Android'de Klavye Değiştirme Adımları

Not: Akıllı telefonunuzda bir klavye uygulaması kullanmak gizlilik riskidir. Bunları kullanırsanız, güvendiğiniz şirketlerden klavye uygulamaları kullanmanızı öneririz.

Şimdi klavye yüklenip etkinleştirildiğinden, varsayılan klavyeniz olarak seçmeniz yeterlidir.

Aşağıdaki adımlar muhtemelen kurduğunuz her klavyede farklı görünecektir, çünkü her klavyenin farklı bir kurulum işlemi vardır (ve bazılarında bir tane olmayabilir).

Yükleyicisini getirmek için SwiftKey Keyboard girişine dokunun. Kurulum ekranında, “Swiftkey Seç” seçeneğine dokunun.

Android'de Klavye Değiştirme Adımları

Geçerli varsayılan klavyeniz seçili durumdayken “Klavyeyi Değiştir” başlıklı bir iletişim kutusu göreceksiniz. Seçmek için Swiftkey Keyboard seçeneğine dokunun.

İlgili  Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

Android'de Klavye Değiştirme Adımları

Teknik olarak, bitirdiniz ve klavyenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak, çoğu modern klavye bazı özelleştirme seçenekleri sunar ve bunları kontrol etmekten zarar gelmez. SwiftKey’de, SwiftKey’in ayarlarına gitmek için “Daha İyi Öngörü Al” seçeneğine dokunun. Bir sonraki ekranda, Google veya Microsoft hesabınıza giriş yapmanız istenir. Bunu yapmanın birkaç faydası var, ancak tamamen isteğe bağlı. Şimdilik, oturum açma işlemini atlayacağız.

Android'de Klavye Değiştirme Adımları

Daha sonra SwtifKey’in ayarlarına ulaşacaksınız. Etrafınıza bakmak ve klavyenizi özelleştirmek için çekinmeyin. Memnun kaldığınızda, ayarlardan çıkın ve yeni klavyenizi kullanmaya başlayın.

Android'de Klavye Değiştirme Adımları

Gelecekte başka bir klavye kullanmak istiyorsanız, sadece aynı işlemi tekrarlayın. Önceden yüklenmiş bir klavyeye geçmek için, işlemin kurulum ve aktivasyon bölümünü atlamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir