Connect with us

Arama yapın

Android

Android’de Bildirimler Nasıl Kapatılır?

En İyi Android Q Özellikleri

Android telefonunuzda sizi sürekli olarak bildirimlerle meşgul eden birçok uygulama varsa, bildirimleri kapatmak ve bildirim içeriğini kilit ekranınızdan kaldırmak hızlı bir çözümdür.

Android cihazlarda bildirimleri devre dışı bırakmak kolaydır ve her uygulamaya özel ayarlanabilir, böylece tercih ettiğiniz daha kullanışlı uygulamalardan gelen bildirimleri durdurmadan sinir bozucu uygulamaları susturabilirsiniz.

Android’de Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bildirimleri kapatmak istediğiniz uygulamaları tam olarak biliyorsanız işlem çok basittir. Ancak aralarından seçim yapabileceğiniz iki yol bulunuyor.

Başlamak için, bildirimlerini kapatmak istediğiniz uygulamayı bulun. Süreci başlatmanın en doğrudan yolu, Android cihazınızın ana ekranında veya uygulama ekranında uygulamayı bulmaktır. Uygulamayı bulduğunuzda şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Bir açılır menü görünene kadar engellemek istediğiniz uygulamanın simgesine dokunun ve basılı tutun.
 2. Açılır menüden, Uygulama bilgisi veya bilgi simgesine dokunun (bu, bir dairenin içinde küçük harf “i” olarak görünebilir). Bu sizi uygulama için yeni bir ayar menüsüne götürecektir.
 3. Bildirimler veya Uygulama Bildirimleri seçeneğine dokunun. Bu, size uygulama bildirim ayarlarını özelleştirmek için ayar sayfası gösterecektir.
 4. Bu son sayfada, uygulama için mevcut bildirim seçeneklerini göreceksiniz. Tüm bildirimleri devre dışı bırakmak için sayfanın üstündeki Bildirimleri göster geçişine dokunun veya bildirimleri özelleştirmek için istediğiniz türleri alt taraftan devre dışı bırakın.

Android'de Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bilinmeyen Uygulamadan Gelen Bildirimleri Kapatmak

Bir uygulamadan sık sık bildirim alıyorsanız, ancak hangi uygulamanın onları gönderdiğini bilmiyorsanız eğer yukarıdaki adımlar sizin için uygun değildir.

Bu durumda bildirimleri kapatmak için, rahatsız edici bildirimlerden biri açılana kadar beklemeniz gerekir. Bir bildirim göründüğünde, şu adımları takip edin:

 1. Bildirim ekranını açmak için ekranın üstünden aşağı çekin.
 2. Devre dışı bırakmak istediğiniz bildirime dokunun ve basılı tutun.
 3. Beklemeye devam ederken, hafifçe sola kaydırın, ancak bildirimi reddetmek için fazla kaydırmayın.
 4. Beliren dişli simgesine hafifçe vurun, size bu bildirim için bir geçiş düğmesi sunulacaktır.
 5. Bildirimi kapattığınızda artık bu tür bildirimleri görmemeniz gerekir.
 6. Uygulamadaki tüm bildirim türlerinin engellenmesini sağlamak için, uygulamanın tüm bildirim seçeneklerini görmek için Diğer Ayarlar’a dokunun.
 7. Buradan, tüm bildirimleri kapatın veya almayı durdurmak istediğiniz bildirim türlerini kapatın.
İlgili  Amerika'da ki olaylar nedeniyle Android 11 tanıtımı ertelendi

Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  Android için En İyi Video Düzenleyiciler

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  Microsoft To-Do Artık Android'de Birden Çok Hesapla Çalışabiliyor

Yazılım

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox artık Windows 10 bilgisayarınızda PDF görüntülemek için yerleşik bir okuyucuya sahip. İlgili  Android için En İyi 7...

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  10 Milyon'dan...