Connect with us

Arama yapın

Android

Amerika’da ki olaylar nedeniyle Android 11 tanıtımı ertelendi

Android 11

Android 11 için 3 Haziran’da yapılacak olan tanıtım etkinliği küresel salgın ve George Floyd’un ölümü nedeniyle ertelendi.

Ertelenme duyurusu, mobil işletim sisteminin resmi hesabından 30 Mayıs’ta atılan bir tweet ile onaylandı. Tanıtımdaki ertelenme için, “şimdi kutlama zamanı değil” bilgisinden başka detaylı bir açıklama bulunmuyor.

Devam eden küresel salgın ile Amerika Birleşik Devletleri’nde silahsız George Floyd’un ölümü sonrasında ortaya çıkan büyük çaplı protesto eylemleri sırasında hiç kimse teknoloji odaklı bir basın toplantısı izlemeyecektir. Bu durumda beklemek daha iyi.

Android 11 hakkında zaten çok şey biliyoruz. Bunlardan biri kullanıcılara konum paylaşımı üzerinde daha iyi bir kontrol sağlayacak yeni gizlilik özelliklerinin gelmesi. İşletim sistemi güncellemesinin Apple’ın AirDrop’undan farklı olarak bir içerik paylaşma özelliği getireceğine dair kanıtlar da sızdırıldı.

Aslında, Android 11’in geliştirici önizlemeleri, sürüm güncellemesinde gelen daha büyük değişiklikleri hakkında bir fikir sunuyor. Geliştirici önizleme özellikleri her zaman son sürümde yer almasa da, işletim sisteminin neler içerebileceği hakkında çok fazla bilgi bulunuyor.

Şu andan itibaren, yeniden planlanan tanıtım etkinliği ve beta sürümünde daha fazla detayın geleceğine dair bir bilgi yok. Google, muhtemelen herkes gibi olayları takip ediyor. Tüm beklentiler Android 11 için Eylül ayı lansmanı olacak.

İlgili  Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi Yerel Yönetici Hesabınızı Devre Dışı Bırakıyor
Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  iOS 14 duyuruldu! Yenilikler neler?

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  PDF'ten Word'e Dönüştürme

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  Death Stranding,...

Cloud

Zoom ekran paylaşımı ile görüşme sırasında masaüstünüzü tüm katılımcılarla kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. İlgili  Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi Yerel Yönetici Hesabınızı Devre Dışı...