Android

Android Gmail Hesap Silme Adımları

Bu yazımızda Android Gmail kapatma konusuyla ilgili Android sistemine sahip cihazlarınızdan Gmail hesap kaldırma ile ilgili adımları bulabilirsiniz.

Gmail Android çıkış yapmanın tek yolu, ilişkili Google hesabını kaldırmaktır. Gmail’in yeni e-postaları senkronize etmesini durdurabilirsiniz, ancak belirli bir Google hesabını android üzerinden kaldırma istiyorsanız işte yapmanız gerekenler.

Google hesabını silmek, Google Haritalar, Google Play Store ve diğer uygulamalar gibi hizmetlerin kullanılamayacağı anlamına gelir. Bu uygulamalara kesintisiz erişim sağlamak için Android cihazınıza başka bir Google hesabı eklemenizi veya daha önce oturum açmış ikinci bir Google hesabınız olmasını gerektirir.

Belirttiğimiz gibi, bunun yerine Gmail senkronizasyonunu kapatabilirsiniz. Bu, Gmail’in cihazınızdaki gelen kutunuzu güncellemesini durduracak ve başka bir yerde kullanmanız için hesabınızı hazır durumda bırakacaktır.

Gmail kaldırma işlemine devam etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Android için Gmail Hesap Silme Adımları

Android için Gmail Hesap Silme Adımları

Gmail hesabınızı cihazınızdan kaldırmaya karar verdiyseniz, bunu birkaç basit adımda yapabilirsiniz. Tamamen yeni bir Gmail hesabına geçiyorsanız veya cihazınızı bir başkasına veriyorsanız bu adımları yapmanız gerekir.

 1. Başlamak için, bildirim menüsünü aşağı kaydırarak ve dişli simgesine dokunarak cihazınızın Ayarlar menüsünü açın.
 2. Ayarlar menüsünde, Hesaplar’ı bulup dokunun. Bu bölüm, sahip olduğunuz cihaza bağlı olarak Hesaplar ve Yedekleme veya benzeri bir şey olarak yazılmış olabilir.
 3. Google ayarlarınızı bulun ve hesap ayarlarınızı açmak için ona basın. İşlemi başlatmak için Hesabı Kaldır’a basın.
 4. Son bir defa Hesabı Kaldır‘ı tıklayarak kaldırmayı onaylamanız istenecektir.
 5. Buna dokunduğunuzda, Gmail hesabınız cihazınızdan kaldırılır. Artık Gmail’de veya başka bir Google hizmetinde erişemezsiniz.

Gmail Hesabınızı Uzaktan Kaldırma

Gmail Hesabınızı Uzaktan Kaldırma

Android cihazınızı kaybettiyseniz veya çalındıysa, hesabınızı çevrimiçi olarak Google hesap ayarlarınızdan uzaktan kaldırabilirsiniz. Bunu yapabilmek için bilgisayar gibi başka bir cihaza ihtiyacınız olacak.

 1. Web üzerinden Google hesabınıza başka bir cihazdan giriş yapın. Soldaki menüden “Güvenlik” e tıklayın.
 2. “Cihazlarınız” bölümüne gidin ve “Cihazları Yönet” i tıklayın.
 3. Google hesabınızın oturum açtığı cihazların listesini göreceksiniz. Kayıp cihazınıza tıklayın ve “Hesap Erişimi” altında “Kaldır” düğmesine tıklayın.
 4. Hesabınızı kaldırmak istediğinizi onaylamanızı isteyen bir uyarı alırsınız. Onaylamak için “Kaldır” a tıklayın.
 5. Bunu yaptıktan sonra, hesap erişiminizin cihazınızdan kaldırıldığına dair bir onay alacaksınız.
 6. Teknik olarak, bu cihazınızda oturumunuzu kapatsa da, tamamen kaldırmaz. Hesap aksiyonu almak için cihazınıza bir uyarı alacaksınız; erişimi geri almak için şifrenizi tekrar girmeniz istenecek.Bu noktada hesabınızdaki verileri cihazınızdan tamamen kaldırmak için yukarıda olduğu gibi Android ayarlarınıza gidin, Ayarlar> Hesaplar bölümüne gidin ve Google hesabınızı bulun. “Hesabı Kaldır” ı tıklayın ve tamamen kaldırmak için onaylayın.
 7. Bu yapıldıktan sonra, Gmail hesabınızın son verileri cihazınızdan tamamen kaldırılacak.
İlgili  Google, 25 Yaşındaki Robots.txt Protokolünü İnternet Standardı Yapmak İstiyor

Bunu yapmak, Android cihazınızı kaybettiyseniz veya satmayı planlıyorsanız önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir