Cloud

Microsoft, Office 365 aboneliklerini değiştiren Microsoft 365’i tanıttı

Microsoft 365, Office 365’in yerini alan, yeni özellikler getiren ve tümünü aynı fiyata sunan yeni abonelik hizmetidir.

Microsoft, online basın etkinliği sırasında yeni Microsoft 365 Ailesi ve Microsoft 365 Kişisel aboneliklerini duyurdu. Yeni planlar, Office 365 Ev ve Bireysel dahil mevcut Office 365 planlarının yerini almayı ve geliştirmeyi amaçlıyor.

Yeni Microsoft 365 planlarının 21 Nisan 2020’den itibaren piyasaya çıkması bekleniyor ve Aile planına yönelik fiyatlandırma ayda 53,99 TL ile aynı kalacak ve bu da uygulamaları ve hizmetleri altı kişiye kadar kullanmanıza olanak tanıyor.

Yeni planlar, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher ve Access gibi tüm Office uygulamalarını ve önümüzdeki aylarda kademeli olarak abonelere sunulacak olan Microsoft Aile Güvenliği ve Microsoft Teams gibi ek hizmetleri içerecektir.

Microsoft Aile Güvenliği

Microsoft Aile Güvenliği, Microsoft hesabında bulunan aile özelliklerini, üyelerin konumlarını paylaşmasına ve Windows 10, Xbox ve Android dahil olmak üzere çocuklar için uygulamalar, oyunlar ve cihazlarda ekran süresini yönetmesine olanak tanıyan bir uygulamaya getiriyor.

Microsoft Aile Güvenliği

Microsoft Aile Güvenliği (Kaynak: Microsoft)

Uygulama ayrıca bir kullanıcı evden, işten veya okuldan ayrıldığında bildirim alma özelliği de içeriyor. Buna ek olarak uygulama, ebeveynlerin genç sürücülerini izlemelerine izin vermek için tasarlanmış bir özellik olan sürüş raporları da sunuyor.

Microsoft Aile Güvenliği, önümüzdeki aylarda başlangıçta sınırlı bir önizleme olarak sunulacak.

Microsoft Teams

Microsoft Teams, işletmeler için tasarlanmış gerçek zamanlı bir işbirliği ve mesajlaşma platformudur, ancak artık platformun ev sürümü de kullanıma sunuluyor. Yeni seçenek, aile üyelerinin ve arkadaşlarının grup sohbetleri, sesli ve görüntülü görüşmelerde bağlantı kurmasını sağlamak için tasarlanıyor. Buna ek olarak kullanıcılar fotoğraf, yapılacaklar listesi ve diğer birçok içerik türünü paylaşabilir.

İlgili  Microsoft, Windows 10 USB Yazıcı sorunu için güncelleme yayınladı

Microsoft Teams’in yaz aylarında önizleme olarak sunulmaya başlanması bekleniyor.

Microsoft Editör

Bu büyük yeni özelliklere ek olarak, şirket ayrıca Office için bir dizi yeni eklemeyi de sunmayı planlıyor. Örneğin, Word için yeni bir Microsoft Editör, yerleşik yazım denetleyicisinden ve dilbilgisinden daha yetenekli bir düzeltici özelliği var ve yazma stilinizi ve tekrarladığınız sözcükleri geliştirmenin yollarını önererek yazma becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış durumda.

Microsoft Editör

Microsoft Editör (Kaynak: Microsoft)

PowerPoint Sunum Koçu

PowerPoint geliştirmelerinin bir parçası olarak, Microsoft 365 müşterileri Presenter Coach’un konuşma ve monoton adım geliştirmeleriyle güncellenmiş bir sürümüne sahip olacaklar.

Presenter Coach’a aşina değilseniz, bu, çok hızlı konuşup konuşmadığınızı, birçok kez “umm” deyin veya sadece metin okuyorsanız, sunum için prova yapmanıza yardımcı olmak için AI kullanan bir özelliktir.

Excel’de Para

Excel’de Microsoft şimdi kullanıcıların mali kontrolünü düzenlemeye yardımcı olacak yeni özellikler getiriyor. Microsoft 365 kullanırken, Excel işlemleri, bakiyeleri içe aktarmak, ücretler ve harcamalar için uyarılar oluşturmak için banka hesabınıza bağlanabilecek.

Şirket bu özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağını tam olarak paylaşmıyor, ancak önümüzdeki aylarda gelmesi bekleniyor.

Outlook Takvim Bağlantısı

Outlook kullanıyorsanız, yakında kişisel randevularınızın ve çalışma toplantılarınızın ayrıntılarıyla ilgili gizliliği korurken iş hesabınızla kişisel takvimlerinizi web’e bağlayabileceksiniz.

Ayrıca Microsoft 365 için Office üyeleri ek 200 yeni belge şablonu, 300 yeni yazı tipi ailesi, 2800 yeni simge ve Getty’den görüntüler ve videolara sahip olacaklar.

Microsoft Edge Parola İzleyicisi

Ayrıca şirket, Microsoft Edge için yeni bir Parola İzleyicisi özelliği de sunuyor. Bu özellik Chrome şifre sızıntısı algılamasıyla aynı ve şifrelerinizin herhangi birinin veritabanı ihlallerinde ele geçirilip ihlal edilmediğini size bildirecek, böylece bunları daha güvenli bir şifreyle değiştirebileceksiniz.

İlgili  Windows 10'da Microsoft Teams'in otomatik olarak açılmasını kapatabilirsiniz

Son olarak Microsoft, abonelere deneme erişimi sunmak için Adobe, Bark, Creative Live, Blinklist, Experian, TeamSnap ve diğer yazılım şirketleriyle ortaklık yapıyor.

Office 365 aboneliği almayı planlıyorsanız, beklemek zorunda değilsiniz, şimdi abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir