Cloud

OneDrive Web için Daha Akıcı Bir Tasarım Geliyor

Microsoft, Fluent Design’ı geçtiğimiz birkaç ay içinde uygulama ve hizmetlerinde kademeli olarak kullanıma sunmakta ve sırada OneDrive var.

Bu haftaki bir blog yazısında Microsoft, OneDrive’ın tanıdık tasarım diline birçok güncelleme getiren yeni görünümü ayrıntılı olarak anlattı. Aynı zamanda, bulut hizmetine çok daha faydalı olması gereken birkaç yeni özellik var.

Office 365 paketinin tamamı bir dönüşümden geçiyor ve OneDrive’ın revizyonu bunun yansıması. Microsoft, ürünler arasında paylaşılan bir başlığın yanı sıra, her yerde aynı ızgaraya düşünceli bir şekilde hizalanmış unsurlara derinlik ve daha fazlasını da ekliyor.

Sonuçta daha modern görünümlü OneDrive, üstte bir mavi başlık ve tümüyle taze bir renklendirme bulunuyor.

En büyük özelliklerden biri, “nasıl çalıştığınıza ve başkalarıyla nasıl işbirliği yaptığınıza bağlı olarak” bir dosya listesi sunarak sizi daha hızlı bir şekilde işinize geri götürmeyi amaçlayan “tavsiye edilen dosyalar” dır. Temel olarak Microsoft, ilgili dosyaları doğru zamanda önermek için arka planda biraz akıllı bilgi işlem kullanıyor.

OneDrive Web için Daha Akıcı Bir Tasarım Geliyor

OneDrive ve Sharepoint’teki yeni bir dosya kartı size, son zamanlarda görüntülenmiş olup olmadığına, okunacak ortalama süreye ve daha fazlasına benzer şekilde, dosya hakkındaki bilgilere hızlıca göz atmanızı sağlayacak bir yöntem de sunyor. Bu, yakın zamanda üzerinde çalıştığınız dosyalara geri dönmenizi sağlayan yeni bir “Son Görüntüleme” ye ek olarak sunuldu. Çeşitli sıralama filtreleri, dosyaları paylaşıma, etkinliğe ve her dosyanın en son değiştirildiği zamana göre düzenlemenize izin verir.

Son olarak, her dosyadaki yeni simgeler, son oturumunuzdan sonra, görünmeyen düzenlemeler, sözler ve yorumlar dahil olmak üzere nelerin değiştiğini gösterir. Ayrıca, artık özel meta veriler dahil olmak üzere Web üzerindeki OneDrive’da paylaşılan kütüphaneleri de görüntüleyebileceksiniz.

Microsoft’a göre, bu değişikliklerin tümü “önümüzdeki haftalarda” yayılmaya başlayacak.

İlgili  Microsoft, OneDrive için iki yeni özellik duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir