Cloud

Microsoft, MS Teams ve Skype etkileşimlerini geliştirecek

Skype ve Skype Kurumsal bir süredir piyasada. Ancak, Microsoft yavaş yavaş Microsoft Teams uygulamasıyla değiştirmeye çalıştığı için haberlerini daha fazla duyuyoruz.

Her iki işbirliği aracı da çok popüler, ancak özellikle de ABD şirketlerinin %91’inden fazlasında kullanıldığını belirten yeni bir rapor düşündüğünüzde, Microsoft Teams’in üstünlüğü oldukça belli.

Bununla birlikte, Skype’ın emekliliğinin yakında gerçekleşmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Yeni Microsoft Teams – Skype etkileşimleri geliyor

Microsoft Teams‘i daha da öne çıkaracak bir adım, Microsoft’un sunmayı planladığı yeni bir güncellemedir. Bu, Microsoft Teams kullanıcılarının mesajlarla ve hatta sesli aramalarla Skype kullanıcılarıyla iletişim kurmasını sağlayacak.

Bu özellik geçen yılın Temmuz ayından bu yana Office 365 yol haritasında yer alıyordu ve sonunda bu ay kullanıma sunuluyor. Office 365 ve Microsoft 365 kullanıcıları tarafından kullanılabilecek ve Skype kullanıcılarının e-posta adresleri aracılığıyla aranmanlarını sağlayacak.

Ancak Microsoft, Office 365 İleti Merkezi’nde Microsoft Teams – Skype birlikte çalışabilirlik özelliğinin varsayılan olarak kapatılacağını ve etkinleştirilmesinin Office 365 yöneticilerine açık olacağını açıkladı.

Konu hakkında daha fazla bilgi verilmiyor, ancak her iki programın kullanıcıları yeni özelliği duymaktan büyük heyecan duymaktadır.

İlgili  Office 365 Attack Simulator Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir