Cloud

Skype, video görüşmelerine katılmak için üyelik gereksinimini kaldırdı

Zoom’un kullanım oranlarının bu kadar büyük bir artış görmesinin bir nedeni varsa bu, kullanıcıların video görüşmelerine katılmak için üyelik ihtiyacı gerektirmemesidir.

Bu, toplantıyı oluşturan kişinin hesabı olduğu ve oda oluşturduğu sürece, tek yapmaları gereken kullanıcılara bağlantı sağlamak ve Zoom hesabı olmayan kullanıcılar bu bağlantı ile doğrudan görüşmeye katılabilirler.

Ne yazık ki, Zoom şu anda gizlilik ve güvenlikle ilgili çeşitli sorunlarla uğraşıyor ve bu nedenle Zoom’u şu anda kullanmaktan rahatsızsanız, yalnız değilsiniz. İyi haberimiz şu ki, Microsoft, Skype’a kaydolma gereksinimlerini kaldırarak platformu biraz daha rekabetçi hale getirecek bir güncelleme yayınladı.

Bundan önce, birbirleriyle Skype kullanmak isteyen kullanıcıların hepsinin bir Skype hesabı olması gerekiyordu. Ancak Microsoft’a göre, “Tek bir tıklamayla ücretsiz benzersiz bağlantınızı oluşturun, katılımcılarla paylaşın ve Skype ile sınırsız toplantıların keyfini çıkarın. Tam özellik seti hizmetinizde. Toplantı bağlantınızın süresi dolmuyor ve her zaman kullanılabilir. ”

Bununla birlikte, video için aynı anda 100 kullanıcıyı destekleyen Zoom’un aksine, Skype’ın sınırı 50 olarak ayarlanmış durumda. Bu kadar çok kullanıcıya ihtiyacınız yoksa, Skype mükemmel olacaktır, ancak daha fazlasına ihtiyacınız varsa , sanırım Zoom’a dönmek dışında bir seçeneğiniz yok.

İlgili  Outlook.com Artık İşletmeler için Doğrulanmış Simgesini Ekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir