Eposta

Microsoft hesabı oluşturma adımları

Microsoft hesabı oluşturma adımları

Microsoft hesabı oluşturma, Windows 10 veya Microsoft servislerini kullanırken gerekli olabilir. Bu basit adımlarla kolayca oluşturabilirsiniz.

Microsoft sisteminde yaptığınız pek çok şey için Microsoft hesabı açma işlemi gereklidir. Çeşitli hizmet ve uygulamalarına ve hatta Windows’a da Microsoft hesabı giriş yapabilirsiniz. Microsoft hesabının nasıl oluşturulacağını buradan öğrenebilirsiniz.

Microsoft Hesabınız Olabilir

Outlook.com, Microsoft OneDrive, Office 365, Skype veya Xbox Live’ı kullandıysanız, zaten Microsoft hesabınızın olma ihtimali yüksektir. Microsoft hesabı herhangi bir e-posta adresi ile ilişkilendirilebileceği için onu fark etmemiş olabilirsiniz. Microsoft’tan, outlook.com, hotmail.com, live.com veya skype.com adresinde bir adresiniz olabilir. Ayrıca, Microsoft hesabınız için tamamen Microsoft’a ait olmayan bir e-posta adresini de (Gmail gibi) kullanmış olabilirsiniz.

Microsoft Hesabı Oluşturma

Microsoft hesabınız yoksa (veya yeni bir tane oluşturmak istiyorsanız) oluşturmak çok kolay. Aslında Windows’u yüklüyorsanız (ya da yeni bir bilgisayar kuruyorsanız) ya da bir Microsoft uygulaması ya da servisi kuruyorsanız, genellikle bir Microsoft hesabı oluşturma adımları karşınıza gelecek ve sizi yönlendirecektir.

Aksi takdirde, yeni bir hesap açmak istiyorsanız Microsoft Windows Hesabı Sayfasına gidin. Sayfanın üzerindeyken, sağ üstteki Oturum Aç düğmesini tıklayın.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Hesap giriş sayfasına girdiğinizde. Microsoft hesabınızın olabileceğinden şüpheleniyorsanız, e-posta adresinizi girin ve “İleri” düğmesine tıklayın.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Bir hata görürseniz, hesabınız yok demektir (veya bu adresle değil). Yeni bir tane oluşturmaya başlamak için “Oluştur” bağlantısını tıklayın.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Not: Microsoft, hesabınızı oluşturmak için aynı e-postayı (test ettiğiniz) kullanmanızı da önerecektir. Başka bir e-posta kullanmayı tercih ederseniz, tarayıcınızda Geri’ye basın ve tekrar “Oluştur” bağlantısını tıklayın.

Hesap Oluştur sayfasında birkaç seçeneğiniz vardır. İlk olarak, yeni hesabınız Microsoft tarafından verilmiş olsun ya da olmasın, mevcut herhangi bir e-posta adresini kullanarak oluşturabilirsiniz. Sadece adresi yazın ve sonra “İleri” düğmesine tıklayın. Kullanmak istediğiniz bir e-posta adresiniz yoksa veya sadece Microsoft hesabınız için yeni bir tane oluşturmak istiyorsanız, bunun yerine “Yeni bir e-posta adresi alın” bağlantısını tıklayın. Bir tane oluştururken size yol gösterecek.

İlgili  Almanya, Okulların Microsoft Office 365 Kullanmasını Yasaklıyor

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Bir sonraki ekranda, hesabınızı korumak için bir şifre oluşturun ve ardından “İleri” düğmesine basın.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Microsoft, e-posta hesabının sahibi olduğunuzu doğrulamak için size bir güvenlik kodu gönderecektir. E-postanızı açın ve “E-posta adresinizi doğrulayın” bağlantısını tıklayın veya güvenlik kodunu e-postadan kopyalayın.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Mesajdaki bağlantıyı tıkladıysanız, bitirdiniz. Güvenlik kodunu yapıştırmak istiyorsanız, E-postayı Doğrula sayfasında bunu yapın ve ardından “İleri” düğmesini tıklayın.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Bir sonraki ekranda Captcha’yı çözün ve tekrar “Next” i tıklayın.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Tebrikler! Microsoft hesabınızı oluşturdunuz.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Artık bu hesabı Windows 10, Microsoft Store, Outlook.com, OneDrive, Skype, Teams ve Xbox Live gibi tüm Microsoft hizmetlerinde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir