Connect with us

Arama yapın

Google

Google Meet ile Toplantı Oluşturma ve Toplantıya Katılma

Google Meet

İnsanlar her zamankinden daha fazla, yüz yüze görüşmektense Google Meet gibi web konferansı yazılımları ile yapılan sanal toplantıları kullanıyorlar.

İster şehir genelinde, ister ülke genelindeki iş arkadaşlarınızla beraber çalışıyor olun, isterse evden çalışıyor ve iş arkadaşlarınızla konuşmanız gerekiyorsa, Google Meet toplantısına katılmanız veya kendiniz oluşturmanız gerekir. Google Meet toplantısını nasıl ayarlayacağınız veya başka birinin toplantısına katılmak için bir daveti nasıl kabul edeceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi belirtiyoruz.

Google Meet Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yaşanan salgın nedeniyle artan sanal toplantılar için, eskiden ücretli olan Google Meet artık ücretsiz hale geldi. Google Meet ile 100 kişiye kadar toplantılar yapabilirsiniz.

Google Meet Toplantısına Katılma

Windows, Mac veya mobil cihazdan Google Meet toplantısına katılıp katılmamanız veya hangi tarayıcıyı kullanmanız önemli değildir. Süreç her durumda aynıdır.

  • Çoğu zaman, e-posta davetiyesi kullanarak planlanmış bir Google Meet toplantısına katılacaksınız. E-posta hesabınız varsa, içerikte gelen bağlantıyı tıklayın. Herhangi bir uygulama yüklemeden tarayıcı ile toplantıya katılabilirsiniz.
  • Bağlantı içeren bir e-posta davetiyeniz yoksa, ancak birisi size bir toplantı kimliği sağladıysa, bir tarayıcı açın ve Google Meet’in Toplantıya Katılma sayfasına gidin. Toplantı kodunu girin ve Katıl’ı tıklayın.

Google Meet Toplantısı Oluşturmak

Kendi toplantınızı oluşturmak, bir toplantıya katılmaktan çok daha zor değil. Ücretsiz Gmail hesabına ihtiyacınız olacak ve ardından toplantınız sadece birkaç işlem gerektirecek.

  1. Zaten bir Google hesabınız varsa, oturum açın. Aksi takdirde, bir tarayıcı açın ve Google’a gidin, ardından web sayfasının üst kısmındaki Oturum Açın tıkladıktan sonra Hesap Oluştur’a tıklayın.
  2. Kayıt işlemini tamamlayın.
  3. Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra, Google Meet web sitesine gidin. Ardından Toplantı Başlat butonunun üzerine tıklayın.
    Google Meet Toplantısı Oluşturmak
İlgili  Zoom ile Toplantı Oluşturma ve Toplantıya Katılma

Google Meet Zamanlama

Toplantınıza hemen başlamak zorunda değilsiniz. Google Meet, bir toplantıyı gelecek bir gün veya saat için planlamanızı sağlar.

  1. Bunu yapmak için bir tarayıcı açın ve Google Meet sayfasına gidin. Ardından, sayfanın sağ tarafında bulunan Google Takvim’i kullanarak bir görüntülü toplantı planlayın bağlantısını tıklayın.
  2. Toplantı adı, açıklama, tarih ve saat ile diğer ayrıntıları ayarlamak için Google Takvim formunu doldurun. Toplantı kurulumunu tamamladığınızda, sayfanın üstündeki Kaydet”i tıklayın.
  3. Google Meet ile katılın altındaki URL ile toplantıyı istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  Zoom ile Toplantı Oluşturma ve Toplantıya Katılma

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  Google Meet görüntülü arama artık tüm Google kullanıcıları için...

Yazılım

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox artık Windows 10 bilgisayarınızda PDF görüntülemek için yerleşik bir okuyucuya sahip. İlgili  Google Meet görüntülü arama artık...

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  Google Takvim...