İnternet

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google, Chrome’u altı haftada bir yeni sürümlerle ve güvenlik düzeltmeleriyle güncellemektedir.

Chrome normalde güncellemeleri otomatik olarak indirir ancak yüklemek için otomatik olarak yeniden başlatmaz. İşte güncellemeleri anında kontrol edip kurmanız için yapmanız gerekenler.

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google Chrome arka planda güncellemeleri indirip hazırlarken, yüklemeyi gerçekleştirmek için tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekir. Bazı insanlar Chrome’u günlerce (belki de haftalarca) açık tuttuğundan, güncelleme arka planda sizi bekliyor olabilir.

Chrome’da, menü (üç nokta)> Yardım> Google Chrome Hakkında’yı tıklayın. Ayrıca Chrome’un adres kutusuna chrome://settings/help yazıp Enter’a basabilirsiniz.

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Chrome, Google Chrome Hakkında sayfasını açar açmaz güncellemeleri kontrol eder ve hemen indirir.

Chrome zaten indirilmişse ve bir güncelleme kurmayı bekliyorsa, menü simgesi yukarı ok olarak değişecek ve güncellemenin ne kadar sürdüğüne bağlı olarak üç renkten birini alacaktır:

  • Yeşil: İki gündür bekleyen güncelleme var
  • Turuncu: Dört gündür bekleyen güncelleme var
  • Kırmızı: Yedi gündür bekleyen güncelleme var

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Güncelleme yüklendikten sonra – veya birkaç gündür bekliyorsa, güncelleme işlemini tamamlamak için “Yeniden Başlat” ı tıklayın.

Uyarı: Üzerinde çalıştığınız her şeyi kaydettiğinizden emin olun. Chrome, yeniden başlatıldıktan sonra açık olan sekmeleri yeniden açar ancak içinde bulunan verilerin hiçbirini kaydetmez.

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Chrome’u yeniden başlatmayı ve yapmakta olduğunuz işi bitirmeyi tercih ediyorsanız, sekmeyi kapatmanız yeterlidir. Chrome, bir sonraki kapatışınızda ve yeniden açtığınızda güncellemeyi yükler.

İlgili  Google, Chrome'dan FTP'yi Kaldırmak İstiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir