Apple

Apple Hesabı Olan Apple ID Nasıl Oluşturulur?

Bir Apple ID (veya diğer adıyla iTunes hesabı), iPod, iPhone veya iPad’iniz varsa sahip olabileceğiniz en çok yönlü ve kullanışlı şeylerden biridir.  iTunes’da şarkı, uygulama veya film satın alabilir, iOS cihazlarını kurabilir ve kullanabilir, FaceTime, iMessage, iCloud, iTunes Match, iPhone’umu Bul ve çok daha fazlasını kullanabilirsiniz. 

iTunes hesapları ücretsizdir ve kurulumu kolaydır. Bu makalede, bir tane oluşturmanın üç yolunu göstereceğiz: iTunes’da, bir iOS cihazında ve web’de. Her üç çalışma da eşit derecede kolay ve aynı türden bir hesap oluşturur – hangisini tercih ederseniz kullanabilirsiniz.

iTunes Kullanarak Apple ID Oluşturma

Apple Hesabı Olan Apple ID Nasıl Oluşturulur?

iTunes kullanarak bir Apple ID oluşturmak eskiden tek yol olarak kullanılırdı. Hala iyi çalışıyor, ancak herkes artık iOS cihazlarıyla bir masaüstü bilgisayar kullanmıyor. Yine de bu şekilde hesap oluşturabilirsin.  Bunun için yapman gerekenler:

 1. Masaüstünüzde veya dizüstü bilgisayarınızda iTunes’u başlatın
 2. Hesap menüsünü tıklayın.
 3. Oturum Aç’ı tıklayın.
 4. Ardından, varolan bir Apple kimliğiyle oturum açmanıza veya yeni bir iTunes hesabı oluşturmanıza olanak veren bir pencere açılacaktır. Şu anda bir iTunes hesabıyla ilişkilendirilmemiş bir Apple kimliğiniz varsa, burada oturum açın ve aşağıdaki ekranlarda fatura bilgilerinizi girin. Bu satın alma yapmanıza izin verecektir. Yeni bir iTunes hesabı oluşturuyorsanız, Apple Kimliği Oluştur’u tıklayın.
 5. Sıfırdan bir Apple kimliği oluştururken, bilgilerinizi girmeye başlamak için birkaç ekran tıklatmanız gerekir. Bunlar arasında iTunes Store’un şartlarını kabul etmenizi isteyen bir ekran var.
 6. Bir sonraki ekranda, bu hesap için kullanmak istediğiniz e-posta adresini girin, bir şifre oluşturun (iTunes, sayıları ve büyük ve küçük harflerin birleşimini de içeren güvenli bir parola oluşturmaya ilişkin yönergeler verir), güvenlik soruları ekleyin, doğum gününüzü girin ve Apple’ın e-posta bültenlerinden herhangi birine kaydolmak isteyip istemediğinize karar verin.
  Ayrıca, ana adresinize erişimi kaybederseniz, hesap bilgilerinizin gönderilebileceği e-posta hesabı olan bir kurtarma e-postası ekleme seçeneğine de sahip olacaksınız. Bunu kullanmayı seçerseniz, Apple ID girişiniz için kullandığınızdan farklı bir e-posta adresi girdiğinizden ve uzun bir süre boyunca erişim hakkına sahip olduğunuzdan emin olun (eğer bir kurtarma e-posta adresi kullanılabilir değilse o hesaba ulaşamazsın).
 7. İşiniz bittiğinde Devam’ı tıklayın.
 8. Ardından, iTunes Store’dan satın aldığınız her seferde faturalanmak istediğiniz ödeme yöntemini girin. Seçenekleriniz Visa, MasterCard, American Express, Discover ve PayPal’dır. Kartınızın fatura adresini ve arkadan üç haneli güvenlik kodunu girin.
 9. Apple Kimliği Oluştur’u tıklayın ve artık Apple kimliğinizin kurulumunu yapmaya hazır olacaksınız!
İlgili  GTA: San Andreas Hediyeli Rockstar Games PC İstemcisi Yayınlandı

iPhone Kullanarak Apple ID Oluşturma

Apple Hesabı Olan Apple ID Nasıl Oluşturulur?

iPhone veya iPod touch’da Apple kimliğini oluşturmanın birkaç adımı vardır, çünkü bu uygulamalarda daha küçük ekranlara daha az sığdırılabilirsiniz. Yine de, oldukça basit bir süreç. iOS cihazında Apple kimliği oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. Ayarlar’a dokunun
 2. iCloud’a dokunun
 3. Şu anda bir Apple ID’sinde oturum açtıysanız, ekranın en altına gidin ve Çıkış’a dokunun. Çıkış yapmak için birkaç adım atmanız gerekecek. Apple kimliğinde oturum açmadıysanız, aşağıya kaydırın ve Yeni bir Apple Kimliği oluştur’a dokunun.
 4. Burada her ekran temelde tek bir amaca sahiptir. İlk önce, doğum tarihinizi girin ve İleri’ye dokunun.
 5. Adınızı girin ve İleri’ye dokunun.
 6. Hesapla kullanmak için bir e-posta adresi seçin. Mevcut bir hesaptan seçim yapabilir veya yeni bir ücretsiz iCloud hesabı oluşturabilirsiniz.
 7. Kullanmak istediğiniz e-posta adresini girin ve İleri’ye dokunun.
 8. Apple ID’niz için ekran üzerindeki yönergeleri kullanarak bir parola oluşturun. Ardından Sonraki’ye dokunun.
 9. Üç güvenlik sorusu ekleyin, her birinin ardından İleri’ye dokunun.
 10. Üçüncü güvenlik sorusunda İleri’ye dokunduktan sonra, Apple kimliğiniz oluşturulur. Hesabı doğrulamak ve sonuçlandırmak için 7. adımda seçtiğiniz hesapta bir e-posta olup olmadığına bakın.

Web Sitesi ile Apple ID Oluşturma

Apple Hesabı Olan Apple ID Nasıl Oluşturulur?

İsterseniz, Apple’ın web sitesinde bir Apple kimliği oluşturabilirsiniz. Bu sürümde daha az adım var. Yapman gerekenler:

 1. Web tarayıcınızda bu adrese gidin.
 2. Apple ID’niz için bir e-posta adresi seçerek, bir şifre ekleyerek, doğum tarihinizi girerek ve güvenlik sorularını seçerek bu sayfadaki formu doldurun. Bu ekrandaki tüm alanları doldurduğunuzda Devam’ı tıklayın.
 3. Apple, seçtiğiniz e-posta adresine bir doğrulama e-postası gönderir. Web sitesindeki e-postadan 6 haneli onay kodunu girin ve Apple kimliğinizi oluşturmak için Doğrula’yı tıklayın.

Bu işlemle, iTunes veya iOS cihazlarda oluşturduğunuz Apple kimliğini kullanabilirsiniz.

İlgili  Windows 10 1903 Sürümü, Mayıs 2019 Güncellemesi ile Gelen En İyi Özellikler

Apple ID’nizi Kullanabilirsiniz

Apple Hesabı Olan Apple ID Nasıl Oluşturulur?

Apple kimliğinizi oluşturduktan sonra, müzik, film, uygulama ve diğer iTunes içerikleri dünyasına artıksiz size açıktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir