Ne Nedir?

YourPhone.exe nedir ve nasıl kapatılır?

YourPhone.exe ile Windows 10 arka planında çalışan bu uygulama, Microsoft’un yeni Telefonunuz uygulamasıdır.

Microsoft’un Telefonunuz uygulaması, Android akıllı telefon ile Windows 10’un birlikte çalışmasını sağlamak için tasarlanmış bir uygulamadır. Uygulama, Android telefonunuzun kilidini açmadan akıllı telefonunuzda aldığınız en son bildirimlerden haberdar olmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca Windows 10 bilgisayarınızdan kısa mesaj alıp göndermenizi de sağlıyor. Microsoft kısa bir süre önce Telefonunuz uygulamasına Telefon Arama özelliğini de ekledi, böylece Windows 10 kullanıcılarının bilgisayarlarından telefon arama yapmasını ve telefon araması cevaplamasını mümkün kıldı.

Telefonunuz uygulamasının akıllı telefonunuzda aldığınız tüm bildirimler hakkında güncel kalmanıza yardımcı olması için, uygulamanın bilgisayarınız açık olduğu sürece uygulamanın arka planda çalışması gerekir. Ve bildiğiniz gibi, bir uygulama arka planda çalıştığında güç tüketir. Açıkçası, bilgisayarınızda yüklü bir uygulama yoksa, pil ömrünüz azabilir.

İlgili  Artık "Telefonunuz" ile Windows 10'dan SMS Gönderebilirsiniz

Alternatif olarak, Telefonunuz‘un sunduğu tüm özelliklerini kullanmak isteyebilirsiniz, ancak uygulamanın her zaman arka planda çalışmasını istemeyebilirsiniz. Bu durumda, YourPhone.exe kapatma için yardımcı olacak birkaç basit ve kolay adımı uygulayabilirsiniz, bu da Telefonunuzun arka planda çalışmasını devre dışı bırakır.

Windows 10 YourPhone.exe Nasıl Kapatılır?

Telefon uygulamanızın arka planda çalışmasını durdurmanın birden fazla yolu bulunuyor. En kolay yolu istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey YourPhone.exe işlemini sonlandırmaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Windows + I tuşlarına basarak Ayarlar uygulamasını açın
  2. Gizlilik’i tıklayın
  3. Sol menüden Arka Plan uygulamalarını bulun ve tıklayın.
  4. Artık tüm uygulamaların (Telefonunuz dahil) arka planda çalışmasını devre dışı bırakmanıza olanak tanıyan bir menü görebileceksiniz.
  5. Ancak daha seçici olmak ve yalnızca Telefonunuz uygulamasını devre dışı bırakmak istiyorsanız, sayfayı aşağı doğru kaydırarak bunu yapabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında, Telefon uygulamanızın arka planda çalışmasını devre dışı bırakma seçeneğini görebilirsiniz. Seçeneği kapatmanız, YourPhone.exe işleminin arka planda çalışmasını engelleyecektir.

Uygulamanın arka planda çalışmasını devre dışı bırakmanın başka bir yolu daha var ve bu da YourPhone.exe dosyasını sisteminizden kaldırmak. Yapmak istediğiniz buysa, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  1. Windows Başlat simgesine sağ tıklayın ve Windows PowerShell (Yönetici)’yi seçin.
  2. Aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırın ve enter tuşuna basın
    Get-AppxPackage Microsoft.YourPhone -AllUsers | Remove-AppxPackage
  3. Windows 10’da artık Telefon uygulaması görünmeyecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir