Microsoft Office

Office, Kasım Ayı için Yeni Makine Öğrenimi, AI Özellikleri ve Daha Fazlasını Tanıttı

Office’e gelecek olan en son özellikler grubu, AI (Yapay Zeka) ve makine öğreniminde yoğunlaşıyor.

Microsoft, Kasım ayında Office 365 için bir dizi kullanışlı özellik sunmuştu, ancak daha da fazlasını ortaya çıkararak bu ayı sonlandırıyor. Microsoft 365 blogundaki bir yayında Microsoft, bazı yeni AI ve makine öğrenim özelliklerini ve daha fazlasını şu anda Office uygulamalarında mevcut olan veya önümüzdeki haftalarda ulaşacak şekilde ayrıntılı olarak açıkladı.

İlk olarak, uygulamanın uygulama için izlemeye devam etmesini ve başkalarıyla işbirliği yapmasını sağlayan Word için bir geliştirmedir. Önizlemede bugün mevcut olan ve yakında tüm Office 365 abonelerine ulaşacak şekilde ayarlanan Word, şimdi bunları tanımak ve izlemek için bir miktar AI kullanacaktır. Tek yapmanız gereken, başlamak için “TODO: bu bölümü bitir” veya “<” gibi bir öğe yazmak.

Buna ek olarak, diğerlerine bir yapılacak iş olarak @mention yapabilirsiniz ve Word, bir bildirim ve belgede bu noktaya bir bağlantı ile onlara e-posta gönderecektir.

Yapılacaklar görevleri konusunda, Web’deki Outlook, Microsoft To-Do ile entegrasyonu da gelmektedir. Görevleri doğrudan Görevler bölmesinde oluşturabilir veya bir e-postayı planlamak için bölüme sürükleyip bırakabilirsiniz. Görevler, daha sonra kullandığınız her yerde Yapılacaklar uygulamasına senkronize edilir. Bu yetenek, Outlook web’de Aralık ayında kullanılmaya başlanacak.

Office Powerpoint için Makine Öğrenimi

PowerPoint ayrıca not almak için birkaç kullanışlı özellik de ediniyor. Yeni Editör özelliği, yanlış sözcük seçimlerini ve yanlış dilbilgisini düzeltmek için makine öğrenimini kullanmaktadır. Bu arada, Microsoft Forms artık Office 365’te PowerPoint ile entegre edildi. Bu, sunum yapanların form ve sorularla izleyicilerin gerçek zamanlı geri bildirimlerini almalarını sağlar.

İlgili  Windows 10'da Microsoft 365 Office Nasıl Kaldırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir