Oyun

Minecraft: Story Mode sonunda Netflix’te

Bir dizi gecikme ve geliştirici Telltale Games’in kapanmasından sonra, Minecraft: Story Mode, sonunda interaktif bir kendi-maceranı-seç serisi olarak Netflix’e geldi.

Netflix’in Story Mode versiyonunu bir “oyun” olarak nitelendirmek, bir yanlış anlamanın bir parçasıdır. Konsol versiyonundan farklı olarak, aslında etrafınızdaki dünyayla etkileşime girmiyorsunuz ya da Jesse’nin lider karakterinin hareket ettiği yerleri kontrol etmiyorsunuz; bunun yerine, hikayeyi ilerletmek için ara sıra seçeneklerin listesini sunan bir film gibi olacak. Reuben kaçtığında ya da Petra ile ne yapacağınız konusunda nereye gideceğinize karar verirsiniz, fakat bundan başka çoğunlukla pasif bir deneyimdir.

Minecraft: Story Mode

Şu anda üç bölüm var, Petra’nın hikayenin mekaniği boyunca size rehberlik eden kısa bir giriş bölümü ile birlikte, ancak Minecraft: Story Mode, Netflix‘de beş bölüm olacak.

Netflix Online İzleme Platformu Hakkında Her şey

İlgili  Minecraft: Dungeons Duyuruldu!

Şu an için Minecraft: Story Mode, iOS, akıllı TV, bilgisayar ve oyun konsollarını kullanarak Netflix’te erişilebilir. Hikayeyi Android cihazınızda açılmaya devam edebilirsiniz, ancak bu gösterinin “maalesef bu gösterinin etkileşimli özelliklerinin bu cihazda gösterilemediğini” belirten bir uyarı ile karşılaşacaksınızdır. Neyse ki, Android kullanıcıları özel uygulamalarıyla oyunun tadını çıkarabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir