Oyun

Razer’in Xbox Mouse ve Klavyesine İlk Bakış

Microsoft ve Razer ortaklığı söylentileri bir süredir dolaşıyordu ve Eylül ayında Xbox One mouse ve klavye kurulumunun yakında olduğunu bildirmiştik.

Firma X018‘de, “Xbox için tasarlandı” mouse ve klavyesini, özel bir Xbox düğmesi ve “Xbox Dinamik Aydınlatma” gibi özelliklerle ortaya çıkardığında doğrulandı.

Razer, mouse ve klavyenin bakışlarını gösteren gösterişli bir tanıtımın yanı sıra, başka ayrıntılar vermedi. Gelecek yıl Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES 2019) daha fazla bilginin duyurulacağını biliyorduk. Bu mouse ve klavyenin ne kadar tutacağını hala bilmiyorsak da, Razer’ın web sitesinden cihaza daha iyi baktık.

Bugün, Xbox One Güncellemesi Mouse ve Klavye Desteği Ekliyor!

Sağ alt taraftaki “Kontrol” anahtarının bulunduğu Xbox Düğmesini açıkça görebilirsiniz. Xbox Dinamik Aydınlatma da ekranda sergileniyor ve şirketin klavyelerinde benzer işlevler sunan Razer’in “Chroma” teknolojisine dayanıyor gibi görünüyor. Sonuçta, mekanik anahtarları ile güçlendirilmiş muhteşem bir cihaz.

Birçok oyun geliştiricisi Xbox One mouse ve klavye desteğini övdü. Epic Games, Fortnite‘in daha önce açıklanan Warframe ile birlikte mouse ve klavye girişi sunan ilk başlıklardan biri olduğunu ayrıntılı olarak açıkladı. Ancak Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Warhammer: Vermintide 2, War Thunder ve X-Morph Defense oyunları da Kasım ayında destek verecek. Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface ve Wargroove üzerinde çalışan geliştiriciler, gelecekte mouse ve klavye desteği vereceklerini açıkladılar.

İlgili  Devil May Cry 5 için Xbox ve PS4'e Gelecek Ay Yeni Bir Demo Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir