Oyun

Obsidian Entertainment, Unreal Engine 4 ile Bir Projede Çalışıyor

Birkaç gün önce, InXile Entertainment’ın, Wasteland 3’ün dışında habersiz bir proje üzerinde çalıştığı söylentileri dolaşıyordu. InXile, diğer projeler üzerinde çalışan tek Microsoft firması değil gibi görünüyor.

The Inner Circle Games Network tarafından hazırlanan bir rapora göre, Obsidian Entertainment ayrıca Unreal Engine 4 ile bir başka proje daha geliştiriyor.

Bu bilgi, Kıdemli Programcı Roby Atadero’nun California Üniversitesi, Riverside’da verdiği bir konuşma sırasında açığa çıktı.

Devralmadan önce Obsidian, kendi bünyesindeki Onyx Engine’i kullanarak oyunlar geliştirdi. Ekip, daha sonra Unity for Pillars of Eternity’i kullanmaya devam edecek ve şimdi Unreal Engine 4’ü kullanarak habersiz yeni bir proje üzerinde çalışmaya başladı. Roby Atadero konuyla ilgili daha derin bir şey açıklamadı.

Obsidian Entertainment, Unreal Engine 4 ile Bir Projede Çalışıyor

Obsidian’ın güçlü Unreal Engine 4’teki başka bir oyun üzerinde çalıştığını görmek harika. Coalition, Gears of War 4 ile sınırları zorladı, bu yüzden ekibin uzmanlığının Obsidian’a iyi hizmet vereceğini umuyorum. Microsoft’un çeşitli stüdyoları arasında devam eden bir çok işbirliği var.

Bu projenin ne olduğu ya da beklenen lansman tarihi belli değil, ancak Pillars of Eternity II: Deadfire’ın kısa bir süre önce piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, birkaç yıl sonra olabilir. Umarım Microsoft, E3 2019’da daha fazlasını paylaşır.

İlgili  PUBG’nin Hindistan’a özel Lite sürümü yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir