Playstation

PlayStation 5’in yeni DualSense Kontrol Cihazı tanıtıldı

Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelecek olan yeni DualSense Kontrol Cihazı’nı tanıttı!

PlayStation 5 konsolunun gerçekte nasıl göründüğünü kimse bilmiyor ve sürekli sızıntılarla karşılaşıyoruz. Ancak Sony, kontrol cihazından başlayarak yavaş yavaş yeni konsolla ilgili detayları yayınlayacak gibi duruyor.

PS5 ile, Sony’nin DualShock markasıyla yapıldığı ve konsol için yepyeni bir DualSense Kontrol Cihazı tanıttı. Tasarımdan başlayarak, DualSense’in Sony’nin önceki kontrol cihazlarına kıyasla çok büyük bir değişiklik olacağı açık; bu da, çoğunlukla DualShock serisinin bir evrimi gibi hissettiriyor.

PlayStation 5 DualSense Kontrol Cihazı

PlayStation 5 DualSense Kontrol Cihazı (Kaynak: Sony)

DualSense ile Sony, daha kavisli ve şık bir görünüm seçtiği görülüyor. Kontrol Cihazı, oyuncuların oyun oynarken çamurdan geçen bir araba hissi gibi çeşitli duyumları hissetmelerini sağlayan dokunsal geribildirim gibi özelliklere sahip olacak. Arka düğmeleri de dokunsal geribildirime sahip olacak ve ok çekmek için yayı gererken bu gerginliği hissedebileceksiniz.

Ayrıca, oyuncuların mikrofona ihtiyaç duymadan arkadaşlarıyla sohbet etmesini sağlayan yerleşik bir mikrofon da artık var. Sony’ye göre, “DualSense ile hedefimiz, oyunculara kutuyu açar açmaz oyun dünyasına katılma hissi vermektir. Oyuncuların oyun oynarken oyun kumandasının kendilerinin bir uzantısı gibi hissetmelerini istiyoruz!”

İlgili  PlayStation 5'e Değişken Yenileme Hızı gelecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir