Playstation

PS5 ve PS4 Pro Yüklenme Süresi Karşılaştırması

PS5 vs PS4 Pro için yükleme sürelerinin karşılaştırıldığı video yayınlandı. Fark, etkileyici görünüyor.

Sony’nin gelecek olan Playstation 5 modelinde PS4 Pro’ya karşı yükleme süreleri arasında gerçek bir gösteri olduğunu gösteren yeni bir video ortaya çıktı.

Twitter’da Wall Street Journal’dan Takashi Mochizuki tarafından yayınlanan, orta nesil yenileme donanımı ile yeni nesil kit arasında gerçek bir karşılaştırma görebiliyoruz.

Buradaki sonuçlar, daha önceden paylaşılan PS5 donanım özellikleriyle tamamen aynı. Çok hızlı bir işlemcinin yanı sıra SSD teknolojisinin eklenmesi nedeniyle Playstation 5, Spider-Man’ın açık dünyasını 0,83 saniyede, PS4 Pro ise 8,10 saniyede yüklüyor.

Bu karşılaştırma şimdiki nesille yapılırken, PS5‘in açıkça geriye dönük uyumluluk göz önünde bulundurularak yapıldığını göstermektedir. Xbox One’ın orijinal Xbox oyunlarının geriye dönük uyumluluğu çok hızlı olsa da, Xbox 360 oyunları bu karşılaştırmaya kıyasla oldukça yavaş yükleniyor.

PlayStation 5‘in 2020’ye kadar, piyasaya sürülmesi planlanmıyor.

Mochizuki, kısıtlı gazeticilere gösterilen sunumdan slaytlar da yayınladı. Sunumda Sony, mevcut PS4’ün “önümüzdeki üç yıl boyunca katılımın ve karlılığın motoru olacağını” iddia ediyor. Ayrıca, “hala gelecek olan seçkin AAA oyunlarının sıralamasında” olduğunu iddia ediyorlar.

PS5 şu anda oyuncularının “her zaman, her yerde, bağlantıyı kesmeden” etkileşim kurmasını amaçlıyor.

İlgili  PS5 fiyatı düşük olmayacak ancak parasını hakedecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir