Playstation

Sony, Avrupa ve ABD’de PlayStation indirmelerini yavaşlatıyor

Sony bugün, ABD’deki PlayStation indirmelerinde bir değişiklik yaptığını duyurdu. Bu sosyal izolasyon döneminde trafiği yönetmeye yardımcı olmak amacıyla oyun indirmelerini yavaşlatacak veya geciktirecek.

Hepimiz kapalı alanda daha fazla zaman geçirdiğimiz, evden çalıştığımız ve belki de ortalamadan daha fazla video oyunu oynadığımız için, internete yükleniyor durumdayız. Bu nedenle, birden fazla şirket bu durumu korumak için önlemler alıyor ve Sony: “Oyuncular biraz daha yavaş veya gecikmeli oyun indirmeleri yaşayabilir, ancak yine de iyi bir oyunun tadını çıkaracaklar.”

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan bir açıklamada şunları söyledi: “Eşi görülmemiş sayıda insan sosyal mesafeyi sürdürdüğü ve internet erişimine daha fazla bağımlı hale geldiği için internet istikrarı endişelerini ele almak için üzerimize düşeni yapmanın önemli olduğuna inanıyoruz… Desteği takdir ediyoruz ve bu önlemleri herkesin erişimini korumak için alıyoruz.”

Sony, sabit internet akışını sürdürmeye yardımcı olacak bir şey yapmak için Netflix, Amazon, YouTube ve Facebook‘un uyguladığı gibi (çok fazla akış bant genişliği almamak için videolarının kalitesini düşürdüler) internetin sürdürülebilmesi için tedbirler alıyor. Ayrıca belirtelim, online oyunlar yüksek miktarda veri tüketmemektedir, bu nedenle indirme hızının kısıtlanması online oyunlar için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Microsoft ve Nintendo’nun indirmeleri için aynı şeyi yapıp yapmayacaklarına dair henüz bir fikrimiz yok.

Temel olarak bir oyunu veya herhangi bir güncellemeyi indiriyorsanız, normalde olduğundan daha uzun sürebilir. Ama herkes internetin bütünlüğünü korumaya yardımcı olmak için fedakarlık yapıyor. Sanırım biz de oyunun inmesini biraz daha fazla bekleyeceğiz.

İlgili  iPhone PS4 Remote Play Özelliğini Destekliyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir