Playstation

Sony PlayStation 5 resmi olarak duyuruldu!

Sony tarafından gerçekleştirilen PlayStation etkinliği sırasında, iki sürüm olarak piyasaya sürülecek olan PlayStation 5 konsolu resmi olarak açıkladı.

PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition olarak iki sürüm de performans açısından neredeyse aynı olacak, ana fark ise Digital Edition’ın bir disk sürücüsü ile gelmeyeceği, yani tamamen online indirmeler için olacak.

Sony açıklamasına göre, “PS5 oyun deneyimi aynı olacak, bu yüzden seçim tamamen sizin. Her modelin görünümünde ufak farklılıklar olsa da, genel tasarım için cesur, çarpıcı ve önceki PlayStation cihazlarının aksine bir konsol sunmak istedik.”

İlgili  PlayStation 5’in yeni DualSense Kontrol Cihazı tanıtıldı

PS5’in tasarımı, neredeyse modern bir masaüstü bilgisayar gibi kesinlikle çok şık ve fütüristik görünüyor. Konsolun tasarımını ortaya çıkarmanın yanı sıra Sony, Pulse 3D kablosuz oyun kulaklığı, HD kamera, uzaktan medya kumandası ve ayrıca DualSense denetleyicilerini şarj etmenizi sağlayan şarj istasyonu içeren ek aksesuarları da açıkladı. Sony, konsolun fiyatını henüz onaylamadı, ancak daha önce PS4’ten daha pahalı olabileceğini ima etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir