Playstation

PS5 fiyatı düşük olmayacak ancak parasını hakedecek

Sony, henüz açıklamadığı PS5 fiyatı için, para için “en iyi değeri” sunmayı amaçladıklarını ancak düşük fiyat sunmayı planlamadıklarını açıkladı.

GamesIndustry‘de konuşan Sony Interactive Entertainment CEO‘su Jim Ryan, korona virüs pandemisi herkesde finansal belirsizliğe neden olduğu için şirketin tüketicilere “mümkün olan en iyi fiyat teklifini” sunmayı planladığını açıkladı.

Games Industry’ye, “Mutlaka en düşük fiyat demek istemiyorum” diyen Ryan, “Değer, birçok şeyin birleşimidir. Bölgemizde oyunlar, oyunların sayısı, oyunların derinliği, oyunların genişliği, oyunların kalitesi, oyunların fiyatı … bunların hepsi ve platformun özellik setinden nasıl yararlandıkları anlamına geliyor. ” diye ekledi.

Ryan, COVID-19 sonrası dünyayı bekleyen belirsizlik nedeniyle birçoğunun yaşadığı finansal istikrarsızlığa rağmen, oyun endüstrisinin dünya çapında büyük ölçüde büyümeye devam ettiğini belirtiyor.

Ryan bu konuyla ilgili şunları söylüyor, “Oldukça mantıklı, insanların dışarı çıkacak parası yok, bu yüzden evde kalıyorlar. Şimdi, bu durgunluğun nasıl görüneceğini, ne kadar derin olacağını ve ne kadar süreceğini kim bilebilir. Geçmişte uygulanmış olan tarihi tablolar, tarihi modeller gelecekte geçerli olmayabilir.”

PS 5 fiyatı ne zaman açıklanacak?

Buna rağmen endüstri analistleri, Sony’nin PlayStation 5 fiyatı açıklamadan önce Microsoft‘un yeni nesil Xbox Series X fiyatı açıklamasını beklediğini söylediler.

Ancak Sony’nin PS5 fiyatı için karar vermeye zorlandığı iddia edilirken, maliyetini cazip hale getirmeye çalışacağını düşünüyoruz.

Ayrıca bu Perşembe, Sony en sonunda PlayStation 5 oyunları ile ilgili bir semier düzenleyecek.

İlgili  The Last of Us Part II Şubat 2020'de çıkıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir