Windows

İşe Yarar Windows 10 Püf Noktaları

Windows 10 püf noktaları, hayatınızı kolaylaştıran birçok seçenek sunar. Özellikle proje geliştirenlerin bolca işine yarayacak bu ipuçları sayesinde proje geliştiricileri proje yönetiminde ek zaman kazanacak. Bu sayede projeleriniz daha hızlı gelişirken müşterileriniz ile de daha iyi ilgilenebileceksiniz. Normal bir tüketici dahi olsanız bu ipuçları sizin işinize de yarayabilir.

Windows 10 Püf Noktaları ile Zaman Kazanın

Eğer ki birden fazla iş ile uğraşıyor iseniz ve bu işlerin yazılımlarının birbirleri ile karışmasını istemiyorsanız yapmanız gereken sanal masaüstü sistemini kullanmaktır. Sanal masaüstü oluşturarak bir işinizin dosyalarını ve uygulamalarını o kısımda açabilir veya o alana taşıyabilir, bu sayede işlerin karışmamasını sağlayabilirsiniz. Bu da proje yönetimi konusunda bir kolaylık sağlayacaktır.

Windows 10 Püf Noktaları

Windows 10 Püf Noktaları

Eğer ki Windows 10’da bir hatırlatma veya takvime bir etkinlik eklemek istiyorsanız bunu hızlı bir şekilde uygulama açmadan yapabilmeniz mümkün. Windows 10 yeni özellik güncellemesi ile bunu da mümkün kılıyor. Öncelikle saat simgesine tıklayın. Bu kısmın altında “Bir etkinlik veya anımsatıcı ekle” yazısı yer alan kutucuğa daha sonra hatırlamayı istediğiniz notu ekleyin. Tarih ve saati de belirttikten sonra bu notu kaydedin. Artık o an geldiğinde hatırlatma sayesinde işinizi unutmayacaksınız.

Windows 10 ile yapabileceğiniz bir diğer şey ise dosyaları hızlıca bulmaktır. Arama sonucunda birçok dosyaya ulaşabilirsiniz. Bundan dolayı yapabileceğiniz şeylerden birisi aramayı filtrelemek olacaktır. Bunun için öncelikle bir dosya adı girin. Sonrasında çıkan dosyaları daha iyi filtrelemek için dosya sekmeleri arasında “Ara” sekmesine tıklayın. Buradan dosya türü, dosya boyutu, dosya tarihi gibi çeşitli filtrelere ulaşabilir, bu sayede dosyayı daha iyi arayabilirsiniz.

 

Windows 10 püf noktaları ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer detay ise dosya konumu ve uygulama kısayolu ile ilgili olmakta. Örneğin masaüstünde bir uygulama kısayolu bulunmakta. Siz bu uygulamanın dosyalarını başka bir yere taşıdınız. Masaüstündeki kısayol halen çalışır. Fakat eğer ikon bozulursa bu konuda yapmanız gereken uygulama kısayoluna sağ tıklayıp özelliklere girmek. Sonrasında “Dosya Konumunu Aç” kısmına tıklayarak uygulama dizinini düzeltmek. “Hedef” ve “Başlatma Yeri” kısmını açılan klasöre göre güncellediğinizde sorun çözülmüş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir