Windows

Microsoft, 10 Aralık 2019’da Windows 10 Mobil Desteğini Sonlandırıyor

Windows 10 Mobil desteği Aralık ayında sona eriyor.

Microsoft, 2017 yılında Mobil İşletim Sistemi için özellik geliştirmeyi durdurmuştu, ancak bu haberle birlikte, Windows 10 Mobil’in sonu geliyor.

Destek Sona Geliyor

Microsoft, durumdaki değişikliği not etmek için kısa süre önce Windows 10 Mobile destek sayfasını güncelledi. 10 Aralık’tan sonra, 1709 sürümündeki herhangi bir Windows 10 Mobile, güvenlikle ilgili olsun veya olmasın, güncelleme almayı durduracak. Şirket ayrıca ücretsiz destek seçeneklerini veya çevrimiçi teknik yardımı da kesecektir.

1703’teki kullanıcılar için ise tarih daha erken, 11 Haziran 2019. 1803 ve 1809 sürümlerini merak ediyorsanız, bu sürümler asla Windows Phone’a gelmedi

Bazı Servisler Daha Sonra Durdurulacak

Destek sona erdikten sonra, Windows Phone çalışmaya devam edecek, ancak bazı özellikler. Ayarlar ve uygulamalar için otomatik ve manuel yedeklemeler 10 Mart 2020’den sonra bitecek. Fotoğraf yükleme ve cihaz geri yükleme gibi hizmetler Aralık 2020’de sonra erecek.

Bir Sonraki Hamleniz Yeni Bir Mobil İşletim Sistemine Geçmek Olmalı

Microsoft en iyisini söylüyor. Android veya iOS’a geçin:

Windows 10 Mobile işletim sistemi desteği sonunda, müşterilerin desteklenen bir Android veya iOS cihazına geçmelerini öneririz. Microsoft’un, gezegendeki her insanı ve her organizasyonu daha fazlasını elde etmesini sağlamak için görevlendiren misyon ifadesi, bizi bu uygulamalarda ve platformlarda Mobil uygulamalarımızı desteklemeye zorlamaktadır.
İlgili  Microsoft, Bazı Windows 10 Bilgisayarlarını Yanlışlıkla Devre Dışı Bıraktığını Onayladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir