Windows

Microsoft Artık Güvenlik Anahtarıyla Oturum Açmanıza İzin Veriyor

Microsoft, Microsoft hesaplarında oturum açmak için FIDO2 güvenlik anahtarı kullanma desteğinin geldiğini açıkladı.

Artık Microsoft Edge’de Microsoft hesabınıza giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifreniz yerine fiziksel güvenlik anahtarıyla kimlik doğrulaması yaparak giriş yapabilirsiniz.

Microsoft;

Fast Identity Online (Hızlı Çevrimiçi Kimlik – FIDO) Birliği ve Dünya Çapındaki Web Konsorsiyumu (W3C) üyesi olarak, yeni nesil kimlik doğrulama için açık standartlar geliştirmek için başkalarıyla birlikte çalışıyoruz. Microsoft’un WebAuthn ve FIDO2 özelliklerini kullanarak parolasız kimlik doğrulamayı destekleyen ilk Fortune 500 şirketi olduğunu ve Microsoft Edge’in diğer büyük tarayıcılara göre en geniş kimlik doğrulayıcılarını desteklediğini paylaştığımız için mutluyum.

Yubico veya Feitian’ın FIDO2 güvenlik anahtarına sahip olduğunuz ve Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi’ni çalıştırdığınız sürece Microsoft hesabınızın yeni özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Başlamak için Microsoft hesabı sayfasına gidip Güvenlik> Diğer güvenlik seçenekleri’ni seçin. “Windows Hello ve güvenlik anahtarları” bölümünün altında, Microsoft’un hesabınıza bir güvenlik anahtarı ekleme talimatlarını izleyebilirsiniz.

İlgili  Windows 10'da Oyun Modu Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir