Windows

Windows 10 0xc1900107 Hatasının Çözümü

Windows’un sonraki sürümüne geçerken, sistem bekleyen herhangi bir güncellemenin olup olmadığını kontrol eder. 0xC1900107 hatası alıyorsanız, sistemin öncelikle yeniden başlatılması gerekmektedir. 

Windows 10 0xC1900107 Hatası

Bu sorun üç şekilde çözülebilir. İlk önce bilgisayarı yeniden başlatmanız ve önceki güncellemenin tamamlanıp tamamlanmadığını görmeniz gerekir. İkincisi, ilk çalışmadığı zaman, geçici dosyaları ve Sistem dosyalarını temizlemeniz gerekir. Son olarak, hiçbir şey işe yaramıyorsa, Windows Update Sorun Giderici’yi çalıştırabilirsiniz.

1- Önceki Bekleyen Güncellemeyi Tamamlayın

Windows 10 0xc1900107 Hatasının Çözümü

Öğrenmenin en kolay yolu, güç düğmelerinin ‘Güncelleme ve Yeniden Başlatma‘ veya ‘Güncelleme ve Kapatma’ ile değiştirilip değiştirilmediğini kontrol etmektir. Bu açıkça bekleyen bir güncelleme olduğunu gösteriyor. Bu yüzden bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güncellemeyi tamamlayın.

2- Sabit sürücünüzde yer açın

Windows 10 0xc1900107 Hatasının Çözümü

Bu işi yapmanın en basit yolu klasik Disk Temizleme yardımcı programını çalıştırmak. Bu yardımcı program geçici dosyaları ve Sistem dosyalarını sistemden kaldıracaktır.

Geçici Dosyalar, indirilenler klasörü, boş Geri Dönüşüm Kutusu ve Windows’un önceki sürümlerini temizleyebileceksiniz. Bu yerlerin her birini iki kez kontrol ettiğinizden emin olun, böylece yanlışlıkla önemli dosyaları kaybetmezsiniz.

3- Windows Update Sorun Gidericisi’ni çalıştırın

Windows 10 0xc1900107 Hatasının Çözümü

Windows 10 bilgisayarlarda ufak sorunlara yardımcı olabilecek yerleşik bir otomatik onarım servisi barındırmaktadır. Windows Update Sorun Giderici, bunlardan biri, her şey başarısız olduğunda bu tür sorunları gideren bunlardan biridir.

  • Ayarları Aç> Güncelle ve Güvenlik> Sorun Gider
  • Windows Güncelleme’yi tıklayın ve Sorun gidericiyi çalıştırın

İşlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir, bu yüzden biraz bekleyin. Sorunu bulduğunda, size konuyla ilgili net bir mesaj verdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatacaktır.

4- Deneyebileceğiniz diğer şeyler

Yukarıdaki öneriler size yardımcı olmazsa, aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

  • Microsoft’un çevrimiçi sorun gidericisini kullanarak Windows Update Hatalarını Düzeltin
  • Üçüncü taraf güvenlik yazılımını geçici olarak devre dışı bırakın
  • Ek donanım varsa çıkarın.
İlgili  Windows 10 için FreeSync Monitörlerde G-Sync Etkinleştirmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir