Windows 10 2009 sürümü (kod adı “20H2”), Microsoft’un 2020 sonbaharında yenilikler ve geliştirmelerle piyasaya sürmeyi planladığı onuncu büyük güncelleme olacaktır.

Ayrıca, 2020’da gelen iki güncellemeden biri olacak ve Windows Insider Programında bulunan önizlemeler sayesinde, bu değişikliklerin bazılarını görebiliyoruz.

Bu kılavuzda, her test önizlemesinde görünen 2004 sürümü için planlanan yeni özellikleri ve geliştirmeleri vurgulayacağız.

Windows 10 2004 Masaüstü Yenilikleri

Dosya Gezgini

Dosya Gezgini’nde bulunan arama kısmında, açılır menüdeki veriye sağ tıklarsanız önceki aramaları kaldırabileceğiniz bir seçenek görebilirsiniz.

Ayrıca, daha önce Ev Grubu’nu kullanmış olan kullanıcılar artık kullanımdan kaldırıldığına ilişkin bir bildirim görmeyecekler.

Ayarlar’daki Yenilikler

Wi-Fi

Bilgisayarınıza bu yeni güncellemeyi yüklediğinizde, Hotspot 2.0 ayarının Wi-Fi ayar sayfasından kaldırıldığını fark edebilirsiniz.

Gizlilik

Microsoft, Windows 10 20H2 güncelleştirmesinin bir parçası olarak Gizlilik ayarları sayfasına İndirilenler Klasörü’nü ekliyor.

Windows Update

Windows Update ayarları sayfasında, bilgisayarınıza hangi isteğe bağlı güncelleştirmelerin el ile yükleneceğini görüntülemenize ve karar vermenize olanak tanıyan sayfayı açmanızı sağlayan yeni bir “İsteğe bağlı güncelleştirmeleri görüntüle” bağlantısı bulunuyor.

Windows 10 2009 İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler

İsteğe bağlı güncelleştirmeler, sürücüleri (yazıcılar, kameralar, ağ bağdaştırıcıları vb. Gibi), özellik güncelleştirmelerini ve aylık güvenlikle ilgili olmayan kalite güncelleştirmelerini içeren Windows 10’un çalışması için gerekli olmayan güncelleştirmelerdir.

Sistem Üzerindeki Yenilikler

Kurulum

20H2 güncelleştirmesinde Windows 10, aile üyelerinizi Microsoft hesabınızdan yönetirken birden çok hesabı yapılandırmanıza olanak tanıyan yeni bir “Aile grubu kurulumu” sunmaktadır.

Windows Kurtarma

Windows RE (Kurtarma Ortamı) artık kurtarma araçlarına erişmek için yönetici parolası gerektirmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir