Windows

Windows 10 20150 derlemesi Geliştirici Kanalı için yayınlandı

Windows 10 20150 derlemesi, WSL geliştirmeleri ve küçük sistem ayarlarıyla birlikte Geliştirici Kanalı için indirilebilir durumda.

Microsoft, Windows Insider programının Geliştirici Kanalı’na (Fast Ring) kayıtlı bilgisayarlar için Windows 10 derlemesi 20150 kullanıma sundu. Bu, test kullanıcıları için mevcut olan 25 numaralı önizleme numarası ve gelecekteki sürümlerde gelmesi beklenen bazı değişiklikleri ve iyileştirmeleri içeren küçük bir güncellemedir.

Bu yeni Windows 10 derlemesi, Windows Alt Sistemi Linux için GPU compute, wsl –install komutu ve wsl –update komutu dahil olmak üzere üç yeni özellik getiriyor.

Windows 10 20150 derlemesi yayınlandı

GPU compute, Linux dosyalarının ekran kartından yararlanmasına izin veren bir özelliktir ve bu da doğrudan WSL’de daha fazla makine öğrenimi geliştirme ve veri bilimi iş akışı gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır.

Wsl –install komutu WSL’yi çok daha hızlı yüklemenizi sağlar ve wsl –update komutu da WSL 2 dağıtımları tarafından kullanılan Linux çekirdek sürümünü yönetme olanağı verir.

20150’den başlayarak, artık varsayılan uygulama ayarları sayfasında yeni arama kutusunu görebileceksiniz. Konum ayarları sayfası, konumunuz kullanılırken görüntülenen simgenin görev çubuğunda görüneceğini netleştirmek için metni güncelliyor. Ayrıca, bu sürüm Windows Güvenlik uygulamasının performansını da arttırmaktadır.

Microsoft, Windows Blog‘da Windows 10 Insider Preview build 20150 ile ilgili tüm iyileştirmeleri, düzeltmeleri ve bilinen sorunlar listesini yayınlanmış bulunmaktadır.

İlgili  Microsoft yeni Windows Insider kanallarını tanıttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir