Windows

Windows 10 Yapı 18305 (1903) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

2018 için Windows 10 1903 (Yapı 18305) ‘ün son önizlemesi, Ayarlar uygulamasında görsel değişiklikler, Windows Sandbox, parolasız kimlik doğrulama, Görev Yöneticisi değişiklikleri ve çok daha fazlasını sunuyor.

1903 sürümünün bir parçası olarak 16. önizleme sürümü olan Windows 10 1903 Yapı 18305, Windows Insider Programının Fast kanalında kayıtlı cihazlarda kullanıma sunuldu.

Pano deneyimi yeni bir görünüme kavuşuyor. Artık telefonunuzu kullanarak cihazınızın kilidini açabilirsiniz ve PIN şifresi kurulumu kolaylaştırılmıştır. Artık Görev Yöneticisi’ni kullanırken varsayılan sekmenin açılmasını seçmeniz mümkün. Ayarlar uygulaması ana sayfası yeni bir başlık tasarımı ve daha fazlası ile yeniden tasarlanıyor.

İşte bilmeniz gereken her şey.

Windows 10 Sürüm 1903 Yapı 18305

Nisan 2019’da 1903 sürümüyle gelmesi beklenen tüm değişiklikler ve geliştirmeler şunlardır:

Başlangıç Menüsü

18305’den itibaren başlayarak, Başlat menüsü yeni kurulumlarda ve yeni hesaplarda görünecek yeni ve basitleştirilmiş bir varsayılan düzen ile yeniden kodlanıyor.

Windows 10 Sürüm 1903 Yapı 18305

Dosya Gezgini

Dosya Gezgini’ni iyileştirmeye yönelik çabaların bir parçası olarak, artık anlaşılır tarihler olarak adlandırılan yeni bir varsayılan tarih biçimi bulacaksınız.

Windows 10 Sürüm 1903 Yapı 18305

İlgili  Windows 10 1903 Sürümünde Dosya Gezgini Tarihlerini Daha Anlaşılır Olarak Görebileceğiz

Yeni biçim, değiştirilen tarih sütunu basitleştirir ve işletim sistemi, uygulamalar ve web’de gördüğünüz diğer görünümlerle benzerlik sağlar.

Pano

Windows 10’da yeni bulut destekli pano deneyiminde, daha fazla içerik görmek için her girişi daha küçük yapan metin parçacıklarının tasarımını optimize etmek için arabirim güncellemeleri geliyor.

Windows 10 Sürüm 1903 Yapı 18305

Ayarlar Uygulaması

Bu yapıda Windows 10, kullanıcıların Windows kurulumlarını bitirmelerine ve en sık kullanılan ayarlardan bazılarına hızla erişmelerine yardımcı olacak yeni bir yol sunuyor. Microsoft hesabı ana sayfasından ilham alan Ayarlar ana sayfasında artık Microsoft hesabında oturum açma ve yönetme, Windows ve Microsoft’un daha iyi bir deneyim yaşamanız gibi şeyler için hızlı işlem yapmanıza olanak sağlayan bir bölüm var.

Windows 10 Sürüm 1903 Yapı 18305

İlgili  Windows 10 Ayarlar Uygulaması Yenilikler ile Geliyor
Şifre Olmadan Giriş

Bu önizleme ile gelen bir başka büyük değişiklik de, şifre oluşturmak zorunda kalmadan veya şifre ile uğraşmak zorunda kalmadan, telefon numarası hesabı ile Windows 10’da kurulum ve oturum açma desteği.

Telefon numaranızla Microsoft hesabınız varsa, giriş yapmak için SMS kodu kullanabilir ve hesabınızı Windows 10’da kurabilirsiniz. Hesabınızı kurduktan sonra Windows Hello Face, Parmak İzi veya PIN’i kullanabilirsiniz.

Windows Hello PIN

Artık Microsoft hesabı kullanıcıları, Windows’da bir PIN ile oturum açarken “PIN’imi unuttum” bağlantısını tıkladığında web’de oturum açmakla aynı görünüm ile yenilenmiş bir Windows Hello PIN sıfırlama deneyimi bulacak.

Önerilen Sorun Giderme

Bir sonraki sürümde Windows 10, cihazınızdaki birçok kritik problemi otomatik olarak düzeltme yeteneği kazanacaktır. Örneğin, işletim sistemi kritik servisler için varsayılan ayarları otomatik olarak geri yükleyebilir, donanım yapılandırmanızla eşleştirmek için özellik ayarlarını yapabilir ya da Windows’un normal çalışması için gerekli diğer değişiklikleri gerçekleştirebilir. Kritik sorun giderme otomatik olarak gerçekleşir ve kapatılamaz.

Windows Sandbox

Sistem yöneticileri ve geliştiricileri, uygulamalarını bir üretim ortamına dağıtmadan önce test etmek için sanal makineler veya ikincil aygıtlar kullanmasına rağmen, Microsoft artık uygulamaların “Windows Sandbox” adlı yeni bir özellik ile güvenli ve hafif bir yalıtılmış ortamda çalışmasına olanak tanıyan yeni bir özellik sunuyor.

İlgili  Windows 10’un Yeni Sandbox Özelliği ile İlgili Her Şey!
Görev Yöneticisi

Bu derleme ile başlayarak artık kendi varsayılan sekmenizi seçebilirsiniz. Görev Yöneticisi’ni başlattığınızda, doğrudan tercih ettiğiniz sekmeye atlayacaktır.

Windows 10 Sürüm 1903 Yapı 18305

Windows 10 Version 1903 Yapı 18305 İndir

Güncelleme hemen Windows Insider Fast Ring ile kullanılabilir. Önizleme yapısı cihazınıza otomatik olarak indirilir ve yüklenir, ancak güncellemeyi her zaman Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update ve Güncellemeleri denetle düğmesini tıklayarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir