Yaşam

ABD’li Ünlü Şarkıcı ve Oyuncu, Hackerın Tehdidine Karşı Özel Fotoğraflarını Paylaştı

ABD’li ünlü şarkıcı ve oyuncu Bella Thorne, bir bilgisayar korsanının kendisine özel fotoğraflarıyla şantaj yapması üzerine fotoğrafları kendi paylaşarak bilgisayar korsanına boyun eğmediğini kanıtladı.

Özel fotoğraflarının internet ortamında paylaşılmasıyla şantaj yapılan Bella Thorne, çıplak fotoğraflarını bizzat paylaşarak hem kendisini tehdit eden bilgisayar korsanından kurtuldu hem de ‘gücü tekrardan ele aldığını’ iddia etti.

Kitap gezisinde olan ve son 24 saat boyunca özel fotoğraflarıyla tehdit edildiği için uyuyamadığını belirten Bella Thorne, fotoğrafları paylaşmaştıktan sonra artık rahat uyuyabileceğini ve hackerların ellerinde hiçbir güç kalmadığını belirtti.

ABD’li Ünlü Şarkıcı ve Oyuncu, Hackerın Tehdidine Karşı Özel Fotoğraflarını Paylaştı

Son olarak FBI ile iletişime geçtiğini de belirten Thorne, bilgisayar korsanına arkasını kollamasını gerektiği bir mesaj da bıraktı. Tüm olayın aktarıldığı ve mesajın bulunduğu not ise (sansürlenmiş ve hafifleştirilmiş haliyle) şu şekilde:

“Bildiğiniz üzere dün her şeyim hacklendi. Son 24 saattir kendi çıplak fotoğraflarımla tehdit ediliyorum. İğrenç hissediyorum. Gözetleniyor gibi hissediyorum. Yalnızca tek bir insanın görmesini istediğim bir şeyin benden alındığını hissediyorum. Hacker, benim ve başka ünlülerin çıplak fotoğraflarını bana gönderdi. Burada durmayacak, devam edecek.”

ABD’li Ünlü Şarkıcı ve Oyuncu, Hackerın Tehdidine Karşı Özel Fotoğraflarını Paylaştı

“Uzun zamandır bir erkeğin benim üzerimde üstünlük kurmasına izin verdim ve artık canıma tak etti. Şu an bunu ortaya çıkartıyorum çünkü bu BENİM KARARIM VE ARTIK BENDEN HİÇBİR ŞEY ALAMAYACAKSIN. Bu gece gücü tekrar elime aldığımı bilerek rahat bir şekilde uyuyabilirim. Hayatımı kontrol edemezsin ve hiçbir zaman da kontrol edemeyeceksin.”

“Karşınızda (hackerın) beni tehdit ettiği fotoğraflar. Başka bir deyişle göğüslerim. Buyur. Son 24 saattir kitap turumda kitabımı kutlamak yerine ağlıyordum. Bu arada kısa süre içerisinde FBI kapında olacak. O yüzden arkanı kolla.”

Kaynak: https://www.webtekno.com/hackerin-tehditlerine-boyun-egmeyen-abd-li-unlu-oyuncu-ozel-fotograflarini-kendi-paylasti-h70685.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir