Yaşam

İngiltere hükümeti önümüzdeki günlerde Amazon’da korona virüs test kitleri satmaya hazırlanıyor

İngiltere hükümeti tarafından tüketiciye doğrudan yapılacak bu satışlar corona virüs salgını için önemli bir rol oynayabilir.

İngiltere hükümeti Amazon‘da “önümüzdeki günlerde” korona virüs test kitleri satmaya başlayabilir.

Sky News‘e göre:

Public Health England’a göre milyonlarca yeni koronavirüs test kiti Amazon’da haftalar veya aylar yerine günler içinde sipariş vermeye hazır olabilir.

Başbakan Boris Johnson daha önce COVID-19‘a karşı savaşta potansiyel bir “rol değiştirici” olarak koronavirüs için basit bir testten söz etmişti.

İngiltere Halk Sağlığı Ulusal Enfeksiyon Servisi müdürü Profesör Sharon Peacock Çarşamba günü böyle bir testin sipariş edildiğini ve “yakın gelecekte” kullanılabileceğini açıkladı.

Mevcut enfeksiyon için test yapmak yerine, testler bir bireyin daha önce hastalığa sahip olup olmadığını belirten COVID-19 antikorlarını kontrol edecektir. Sonuçlar, koronavirüsü hızlı bir şekilde iki kez yakalanamayacağımızı gösteriyor ve Boris Johnson basın toplantılarında defalarca böyle bir testin enfekte olmuş ve hastalıkla savaşanların işe geri dönebileceğini ve bunun için büyük bir destek sağlayacağını belirtti.

Rapor, testlerin “hamilelik testlerine benzer” göründüğünü ve Amazon’dan veya Boots gibi mağazalardan alınabileceğini belirtiyor. Profesör Peacock konuyla ilgili:

Kullanım için birkaç milyon test satın alındı. Bunlar yepyeni ürünler. İddia edildiği gibi çalıştıklarını açıkça belirtmeliyiz.

Bu hafta test edildikten ve birçok test teslim aldığımızda halka dağıtılacak.

Kaynak

İlgili  WhatsApp'ta mesaj iletilmesine sınır getirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir