Yazılım

Firefox Quantum Artık Eklenti Önerileri ve Koyu Okuyucu Moduna Sahip!

Mozilla bugün Firefox Quantum için yeni bir güncelleme yayınladığını bildirdi. Bu yeni güncelleme, Firefox Okuyucu Modu için muhteşem bir yeni koyu modun yanı sıra, eklentiler için öneriler adında editoryal bir yaklaşım sunmaya odaklanıyor.Popüler açık kaynak kodlu tarayıcı olan Firefox kullanıcıları artık “Eklenti Al” sayfasını açtıklarında bir uzantı listesi görecekler. Bunlar güvenlik, kullanılabilirlik ve kullanışlılığa odaklanmak için seçilmiş eklentileri sizlere sunacak.

Ek olarak Mozilla, tarayıcı eklenti önerileri aracılığıyla kötü amaçlı eklentileri bildirmeyi kolaylaştırıyor. Böylelikle şirket, Firefox ekosisteminin genel güvenliğini arttırmayı amaçlamaktadır.

Aynı zamanda akıllı bir seçim diyebiliriz. Defalarca tanık olduğumuz gibi (özellikle bu yıl), eklentiler büyük bir kullanıcı kitlesine hitap etmek için kötü kişiler tarafından kullanılan popüler bir saldırı ortamıdır.

Bir başka özellik ise, uzun yazı okumanın tadını çıkarmak için bir deneyim sunan Firefox Okuyucu Modu için. Okuyucu Modu’nda artık gözler üzerinde biraz daha dinlendirici etkisi olan koyu mod kullanılabilir durumdadır.

Firefox Quantum Şimdi Eklenti Yöneticisi ve Koyu Okuyucu Moduyla Birlikte Geliyor

Mozilla ayrıca iOS için Firefox’u yer imlerinin düzenlenmesine izin verecek şekilde güncelledi ve Firefox’un Enterprise sürümü için bir revizyon uyguladı. Böylelikle BT uzmanlarının tarayıcının tüm kurumsal altyapıda nasıl çalıştığını daha kolay bir şekilde özelleştirmelerini sağlanmış oldu.

Nelerin değiştiğini kontrol etmek için sürüm notlarına göz atabilir ya da en yeni sürümü buradan indirebilirsiniz.

İlgili  Mozilla 2019’da Thunderbird için Yerel Bildirimler ve UI Geliştirmeleri Planlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir