Google

Google Meet görüntülü arama artık tüm Google kullanıcıları için ücretsiz

Google, görüntülü arama uygulamalarına gelen talep nedeniyle Meet premium video konferansını 30 Eylül’e kadar ücretsiz hale getiriyor.

Evden çalışan veya aile ve arkadaşlarla iletişim kuran çok sayıda insanın görüntülü görüşme sağlayan uygulamalara olan talepleri nedeniyle Google, Google Meet video konferans platformunu Google hesabı olan herkese ücretsiz hale getirdiğini duyurdu.

Eskiden, Google Meet yalnızca G Suite hizmetlerini kullanan müşteriler (işletmeler ve eğitim sektörü gibi) için mevcuttu ancak şimdi, Zoom ve Microsoft Teams gibi diğer hizmetlerin popülerliğinin aniden artması nedeniyle, şirket herkese ücretsiz hale getirmeye karar verdi.

Ancak bir uyarı var. Artık Google Meet’u 100 katılımcıyla görüntülü görüşme yapmak için sınırsız kullanabilmenize rağmen, şirket 30 Eylül’den sonra aramalar için 60 dakikalık bir sınır olabileceği konusunda uyarıyor.

Ayrıca, şirket ücretsiz hizmet olarak Google Meet’ın önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacağını söylediği için hizmet hemen kullanılamıyor. Görüntülü arama hizmeti ücretsiz olduğunda bu sayfa aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Google Meet, geçmişte ücretsiz olmasa da, şirket her gün yaklaşık 3 milyon yeni kullanıcı eklendiğini ve şimdi hizmetin yoğun günlük kullanımının 30 kat arttığını belirtiyor.

İlgili  Google Meet ile Toplantı Oluşturma ve Toplantıya Katılma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir