Apple

iOS 12 Bugün Yayınlanıyor!

Apple her yıl yeni bir iOS sürümü yayınlıyor, ancak düzenli olarak küçük hata düzeltmeleri de yapıyor. iOS 12 bugün Türkiye saati ile 20:00’de yayınlanıyor.

Telefonunuzu, dizüstü bilgisayarınızı veya tabletinizi her zaman kullandığınız işletim sisteminin en son sürümüne yükseltmeniz gerekir. Çünkü bu güncellemelerin tümü bilgisayar korsanları tarafından kullanılabilecek güvenlik açıkları ve virüsler için düzeltmeler içerir. Peki güncellemeyi hemen yüklemeli miyiz?

Hemen Yüklemeli miyiz?

Geçmişte, Apple yeni bir yazılım sürümü yayınladığında hemen hemen her zaman, bazı kişiler için telefonlarını birkaç günlüğüne kullanılamaz hale getiren ciddi hataları barındırır.

Bu, Apple’ın kalitesinin kötü olduğunu söylemek değil: kullanımda olan bir milyar aktif iOS cihazı olduğunu gördüğünüzde, durumların yalnızca% 0,1’ini etkileyen bir sorun bile bir milyon insan için sorunlara yol açacaktır. Ancak sorun yaşamayan kısmın daha fazla olduğunu belirtmekte fayda var.

iOS 12’de Neler Yeni?

iOS 12 Bugün Yayınlanıyor!

iOS’un bu yeni sürümünde bir dizi yeni özellik var, ancak bu sürümün ana noktası, özelliklerin biraz üzerinde durmak ve temel işletim sistemini geliştirmek oldu. Apple, eski cihazlarda bile pil ömrünü ve sistem hızını geliştirmeyi başardı.

Bununla birlikte, şöyle bir dizi yeni özellik var:

  • Geliştirilmiş performans: Fotoğraf makinesi %70 daha hızlı açılır, klavye %50 daha hızlı açılır ve uygulamalar çok sayıda şey yapıyorsa (uygulamalar arasında geçiş yapmak için) uygulamalar neredeyse 2 kat daha hızlı başlayacaktır. Temelde başlık altında bir ton düzeltmeler var.
  • Gruplandırılmış Bildirimler: Bu, muhtemelen iOS 12’deki en büyük kullanıcı özelliğidir. Nihayet bildirimlerinizi düzenleyebileceğinizden, aynı uygulamadan çok fazla kişi tarafından bombardımana maruz kalmazsınız.
  • Siri Kısayolları: Apple, Workflow uygulamasını iOS’a entegre etti ve Siri Shortcuts olarak yeniden adlandırdı. Artık üçüncü parti uygulama desteği dahil olmak üzere Siri’nin günlük rutinlerini tetikleyebilirsiniz.
  • Ekran Süresi: Artık Ekran Süresi ile telefonda hangi uygulamaya hangi saatlerde ne kadar vakit harcadığınız görebilir ve kendinize kısıtlama koyabilirsiniz.
  • Ve bir sürü başka şey: Animoji, Fotoğraf İyileştirmeleri, AR Stuff, Carplay’deki Google Haritalar, Otomatik güncellemeler..
İlgili  iPhone veya iPad'de Apple ID Oluşturmak

iOS 12 ayrıntılarını içeren makalemizde tüm detayları okuyabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir