Apple

Yeni iPhone Xs, Xs Max ve Xr Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Apple, “Gelecek Tur” etkinliğinde üç iPhone X modelini duyurdu. Beklendiği gibi, tüm yeni iPhone’lar geçen yıl sunulan X form faktörünü kullanıyor. İşte tüm detaylar

iPhone Xs: X, Şimdi S ile

Geçen yılın iPhone X’iyle aynı biçim faktörünü ve büyüklüğü yansıtan yeni X’ler, ilk bakışta neredeyse aynı görünüyor. Aynı 5,8 inç ekran boyutuna sahip ve şimdi kopyalanmış “çentik” ekranını sunuyor.

Ancak kapağın altında işler biraz farklı. iPhone Xs – “10 S” olarak telaffuz edildi – Apple’ın yeni A12 Bionic yongasını, orijinal X’de bulunan A11 Bionic’in üstü oldu. Bu çipte çok fazla yeni teknoloji var.

Yeni iPhone Xs, Xs Max ve Xr

Son yıllarda olduğu gibi, bu yıl da kamera, X üzerinde birkaç önemli iyileştirme ile ilerliyor. X’ler gibi, Xs iki 12 MP kamera ve geliştirilmiş, daha büyük sensörler ile çift kamera tasarımı kullanıyor. A12 Biyonik çip, görüntüleri hızlı ve etkin bir şekilde işlemek için hem ön hem de arka kameralarla birlikte çalışarak, gürültüyü azaltmadan beyaz dengesine kadar her şeyi hesaplar. Xs ile, aynı zamanda kırmızı göz azaltmayı otomatik olarak uygulamak için yüz taraması ve haritalama işlemlerini de yapabilir.

Yeni iPhone Xs, Xs Max ve Xr

A12 Bionic, Smart HDR adlı yeni bir özelliğe de izin veriyor. Özetle, bu, kameranın HDR’yi hızlı, anında ve akıllı bir şekilde uygulamasına izin verecek. Bu daha önce hiç olmadığı kadar detaylı fotoğraflar çekecek.

Muhtemelen, Xs kameranın en etkileyici özelliği, resim çekildikten sonra derinliği üzerindedir. Bu, akıllı telefonlardan uzun zamandır gördüğümüz en etkileyici teknoloji tanıtımlarından biri. Bu tarz bir teknoloji daha önce gösterilmiş olsa da, hiç bu kadar hızlı, keskin olmamıştı. Buradaki gerçek hikaye, bu iyi görünümlü sonuçları olan bir paketteki fotoğraf tekniğidir.

Yeni iPhone Xs, Xs Max ve Xr

iPhone Xs, geçen sene olduğu gibi gümüş ve gri renkte sunulacak, ancak yeni bir altın seçeneği de mevcut. Ayrıca, 256GB tarafından çok kısıtlanmış olan tüm veri toplayıcıları için yeni bir 512GB depolama seçeneği de var. Ve ilk kez, her iki iPhone Xs modelinde de çift SIM özelliği bulunuyor ve bunlardan biri eSIM teknolojisini kullanacak.

İlgili  Windows 10 1809 (Ekim 2018 Güncelleştirmesi) Artık Tamamen İndirilebilir Durumda

X’lerin fiyatlandırılması bir başka konuşma noktası, çünkü orijinal X, temel model için 999 dolarlık bir fiyat etiketi ile geldi. Xs ise tam olarak aynı, 64GB model için 999 dolar başlangıç fiyatı, 256GB modeli 1,149 dolar ve 512GB dolar 1.349 dolar.

iPhone Xs Max: “Büyük” Yeterince Büyük Olmadığında

Yeni iPhone Xs, Xs Max ve Xr

Geçen sene iPhone X sürümünden kısa bir süre sonra, pek çok kullanıcı telefonun daha büyük bir versiyonu olan “iPhone X Plus” ı istiyordu. Apple’ın “Plus” takma adını düşürdüğü ve yerine “Max” i seçtiği görülse de, Xs Max ile bu isteklerin verildiği anlaşılıyor.

İçinde, bu X’ler ile aynı telefon – aynı işlemci, RAM ve kamera – ama dışarıdan farklı bir hikaye anlatıyor. Ekranı 6,5 inç e getirdiler, bu da ceplerinde çentikli büyük bir ekrana sahip olanları tatmin etmek için fazlasıyla yeterli olmalıydı. Çok daha büyük ekrana rağmen, telefonun genel izleri kabaca iPhone 8 Plus ile aynı.

Aksi takdirde, mevcut renkler daha küçük X’ler ile aynıdır. Xs Max, 64GB model için 1099 dolar, 256GB için 1,249 dolar ve 512GB model için 1,449 dolarlık bir giriş fiyatı ile piyasaya sunulacak.

iPhone Xr: Beklediğiniz iPhone 8 Değiştirme

Yeni iPhone Xs, Xs Max ve Xr

iPhone Xs ve Xs Max, bugünün şovunun yıldızlarıyken, yeni iPhone Xr, Apple’ın “daha uygun fiyatlı” pazarına yönelik paranın karşılığını almak için şık bir tasarım ve büyük bir patlama getiriyor.

Ekran boyutu açısından Xr, 6 inç (5.8 inç) ve Xs Max (6,5 inç) merkezinde 6.1 inçlik çentikli ekranı ile sıkıca oturuyor. Telefonun genel izleri, Xs modellerini bu kadar çekici kılıyor, çünkü neredeyse kenardan kenara panel ekranı ekranı çok düşük tutuyor – daha büyük bir ekrana sahip olmasına rağmen, Xr hala geçen yıla göre daha küçük.

İlgili  Microsoft Kaizala Nedir? Yeni Office 365 Mobil Uygulaması!

Kapağın altında, bu telefon Xs hattına çok benziyor. Xr, Xs’de bulunan aynı A12 yongası tarafından desteklenmektedir. En büyük fark, X’in Apple’ın amiral gemisi olan çift kamera tasarımına sahip olduğu ve Xr’in sadece tek bir lensle yapıştığı kamera. Yine de benzer derinlik kontrolünü, portre modunu ve portre ışığını yakalıyor, ancak sadece iki kamera kullanmak yerine makine öğrenimini kullanıyor.

Yeni iPhone Xs, Xs Max ve Xr

Bu cihazdaki diğer eksikliklere gelince, Xr aynı zamanda Haptic Touch diye bir şeyle değiştirilmiş olan 3D Touch’tan yoksun. Temelde aynı şey, sadece farklı.

iPhone Xr’nin en büyük cazibesi, sadece 749 $ ‘lık başlangıç maliyetiyle, Apple’ın yeni dizisindeki en uygun fiyatlı cihaz. Apple, Xs ve XS’deki OLED panelleri ve çift kameralara karşı bir LCD panel ve tek bir kamera tasarımı kullanmayı tercih ederek maliyeti düşürmeyi başardı.

Yıllar önce iPhone 5c’ye çok benzeyen Xr, siyah, beyaz, sarı, kırmızı, mavi ve mercan dahil olmak üzere renklere sahip olacak telefonda 64GB, 128GB ve 256GB boyutları sırasıyla 749$, 799$ ve  899$ etiketine sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir