Mobil

Galaxy Fold Eylül’de çıkış yapıyor!

Samsung Galaxy Fold, akıllı telefon tasarımını sonsuza dek değiştirmesi gereken telefon olarak kabul edilmişti. Ancak hayal kırıklığı oldu.

Ancak, deneyenlerin çok korkunç dayanıklılık sorunları bulması nedeniyle ilk lansman tarihine kadar geçen günlerde hayal kırıklığı oldu ve Samsung CEO’su cihazın hazır olmadan önce sunulduğunu kabul etti. Aylarca süren sessizlikten sonra Samsung, Galaxy Fold’a dair bazı spesifikasyonları açıkladı.

İşte şirketin kendi sözleriyle bazı önemli değişiklikler:

  • Infinity Flex Ekranın üst koruyucu katmanı, çerçevenin ötesine uzatılarak ekran yapısının ayrılmaz bir parçası olduğu ve çıkarılmaması gerektiği anlaşılmıştır.
  • Galaxy Fold, katlanabilir deneyimini korurken cihazı dış parçacıklardan daha iyi korumak için ek takviyeler içeriyor.
  • Menteşe alanının üst ve altı yeni eklenen koruma kapakları ile güçlendirilmiştir.
  • Ekranın korumasını güçlendirmek için Infinity Flex Ekranının altındaki ek metal katmanlar dahil edilmiştir.
  • Menteşe ile Galaxy Fold gövdesi arasındaki boşluk azaltılmıştır.

Bunlar, ilk izlenimlerden duyduğumuz en büyük şikayetleri, en azından bir dereceye kadar ele alıyor. Entegre ekran koruyucusu cihazın önceki sürümünde çıkarılması gerekiyordu. Burası katlama alanı çevresinde sıkışıp ekrana zarar verebilir. Ve menteşenin dayanıklılığı ve bu alandaki ekran hakkında her zaman endişeler bulunuyordu, bu yüzden Samsung’un telefonun bu kısımlarını güçlendirdiğini duymak güzel.

Samsung bu donanım ve yazılım geliştirmelerinden bazılarını görsel halinde gösterse iyi olurdu, ancak bazı detaylar hiç olmamasından iyidir. Şirket şu anda “belirli pazarlarda” Eylül ayında piyasaya sürülmeye hazır olduğu için “nihai ürün testlerini gerçekleştiriyor”. Öyle ki henüz kesin bir çıkış tarihi yok, ama en azından fazla uzakta olmadığını biliyoruz. Umarız, gecikme buna değecek.

İlgili  Intel Lakefield işlemcili Samsung Galaxy Book S duyuruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir