Mobil

Google Pixel 4a çıkışı yine ertelendi

Google Pixel 4a ‘nın Google I/O etkinliğinde çıkış yapması gerekiyordu, ancak etkinlik COVID-19 pandemisi nedeniyle iptal edildiğinden beri 4a sessizliğe gömüldü.

O zamandan beri piyasaya çıkış tarihi ile ilgili birçok söylenti ortaya atılmışdı ve hatta bazı söylentiler, Mayıs ayında piyasaya çıkabileceğiniz söylüyordu. Ancak daha sonra yeni akıllı telefonun Haziran ayında çıkış yapabileceğini öğrendik. Birkaç hafta önce ortaya çıkan raporlara göre de çıkış tarihi 13 Temmuz’a ertelenmiş olarak görünüyor.

Ve şimdi, yeni bir çıkış tarihi duyuyoruz. Bu sefer güvenilir tahminci Jon Prosser‘den geliyor. Jon’a göre, Google hala Temmuz ayında Pixel 4a’yı duyurmayı planlıyor, ancak “Just Black” modeli 22 Ekim’de piyasaya sürülecek. Ayrıca Google Pixel 4a’nın “Barely Blue” renginin de iptal edildiğini ekliyor.

Google’ın neden sürümü Ekim ayına ertelediğinden tam olarak emin değiliz, ancak pandeminin neden olduğu tedarik zincirinin bozulması nedeniyle olabilir. Her iki durumda da, Pixel 4a’nın yakında gelmesini bekleyen herkes için kesinlikle hayal kırıklığı yaratıyor.

Google Pixel 4a‘nın bir Qualcomm Snapdragon 730 işlemcisi tarafından desteklendiği söyleniyor ve yalnızca 128 GB’lık bir depolama seçeneği ile gelmesi bekleniyor. Söylentiye göre Adreno 618 GPU, 6GB RAM ile gelecek ve 60Hz yenileme hızına sahip 5.81 inç 2.340 x 1.080 ekrana sahip olacak. Ayrıca, 4a’nın 3.080mAh’lik bir bataryaya sahip olması da bekleniyor ve çift SIM desteği ile gelecek.

Kameradan ise, OIS ve EIS’li 12.2MP arkaya bakan bir sensör ve Pixel 3a’da ki gibi 8MP’lik bir ön kameraya sahip olacak.

İlgili  Amerika'da ki olaylar nedeniyle Android 11 tanıtımı ertelendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir